Czy warto wybrać zamszowe tapety?

Czy warto wybrać zamszowe tapety?

Zamszowe tapety spodobają się wielbicielom miękkości i przytulności. Ponadto dodają ścianom luksusowego wyglądu. 

Delikatność i miękkość

Niezaprzeczalnie zamszowe tapety posiadają te cechy. Tym, co urzeka przy pierwszym kontakcie z zamszową tapetą jest jej wykończenie, a konkretnie miękka, delikatna powierzchnia, która daje wiele pozytywnych bodźców dla zmysłów. Miękkość jest zasługą malutkich „włosków” na powierzchni tapety, które oprócz tego, że są bardzo przyjemne w dotyku, to jeszcze układają się w zależności od kierunku w którym będziemy je gładzić, tworząc subtelny wzór. Miękkość i przytulność wpisaną w zastosowanie zamszowej tapety podkreśla też odpowiednio dobrana kolorystyka. 

Czy są użytkowe?

Tapety zamszowe wyróżnia trwałość, odporność na zużycie, działanie promieni UV jak również ognia (klasa B). Dodatkowo zamsz należy do tkanim łatwych w pielęgnacji - aby zachować jego piękno, wystarczy na bieżąco czyścić go za pomocą odkurzacza. Co ciekawe - zamszowa okładzina jest  antystatyczna, co oznacza, że nie przyciąga kurzu, więc nie wymaga częstego czyszczenia. 
Zaletą zamszowych tapet są też właściwości akustyczne – już sama tapeta  jest materiałem tworzącym na ścianie warstwę izolacyjną, dodatkowo zaś miękkie wykończenie powierzchni  efektywnie pochłania dźwięk. 

Źródło: muraspec.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!