Pizza i Wino – prawdziwa włoska restauracja

Pizza i Wino – prawdziwa włoska restauracja

Prawdziwą sztuką jest stworzenie takiego wnętrza, które już od progu mówi o rodzaju podawanych potraw. W projekcie stworzonym przez pracownię LOFFT ARCHITEKTURA możemy podziwiać włoskie wzornictwo, które jest nie tylko piękne, ale również zaskakujące. Pizza i Wino to kolory, zapach i dźwięki Włoch.

Kuchnia przyjazna dla pracowników

Przestrzenie restauracyjne powinny sprzyjać zarówno spożywaniu, jak i gotowaniu potraw. W kuchni wykorzystano technologie ułatwiające gotowanie. Natomiast ciekawymi elementami dla gości są piece na pizzę i strefa do wyrabiania ciasta. To rozwiązanie jest dobre dla kucharzy, ponieważ mają ciągły kontakt z gośćmi. Odwiedzający restauracją mogą natomiast zobaczyć jak przygotowywana jest zamówiona przez nich pizza.

Pizza i Wino – prawdziwa włoska restauracja

Miejsce dla dzieci

Dla najmłodszych dzieci przymocowano do ścian drewniane okręgi. Służą nie tylko do wspinania się, ale również do czytania bajek.

Pizza i Wino – prawdziwa włoska restauracja

Włoskie klimaty

Restauracja Pizza i Wino ma ponad trzysta metrów kwadratowych. Na dwóch piętrach znajdują się sale konsumpcyjne, toalety, kuchnia oraz bar ze szkła. Sala na piętrze została wyposażona w bardzo nowoczesny system nagłośnienia. Pozwala on na organizowanie koncertów z muzyką na żywo.

Uwagę w tej przestrzeni zwraca również bar z desek drewnianych o naturalnych krawędziach. Aby pozostały przez wiele lat w idealnym stanie, pokryto je olejem. Kolejnym typowo włoskim elementem są spieki kwarcowe. Pokrywają ponad 3-metrowe ściany, co robi piorunujące wrażenie. W tej restauracji nie brakuje również zieleni. Możemy ją dostrzec w naturalnych drzewkach oliwnych, pomarańczowych oraz liści, które wyglądają jak wtopione w betonowy sufit.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji

Restauracja jakby przeniesiona z Włoch – metryczka projektu

Projekt: LOFFT ARCHITEKTURA Małgorzata Hendrych-Lubińska
Zdjęcia: Agata Hasulak
Typ wnętrza: publiczne, restauracja
Lokalizacja: Bytów, Polska
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!