Mieszanka stylów wnętrzarskich we Wrocławiu

Mieszanka stylów wnętrzarskich we Wrocławiu

Agnieszka Balicka, właścicielka pracowni Balicka Design zdecydowała się na stworzenie we Wrocławiu projektu, który zachwyca różnorodnością. Mamy w nich zarówno dodatki w stylu boho, akcenty marmurowe, które tak naprawdę są spiekami kwarcowymi. Wszystko razem prezentuje się naprawdę elegancko i co zaskakujące – spójnie.

Jaki jest ten dom we Wrocławiu?

Taki, jak pragnęli tego właściciele, czyli przestronny, jasny, pełen naturalnego światła. Wnętrza są w nim przytulne i ciepłe, ale nie brakuje w nich elegancji.

Jest w nim mnóstwo nawiązań do Haussmanowskiej kamienicy. Świadczą o tym między innymi: drewniany parkiet ułożony w klasyczną jodełkę, sztukaterie, rozety, elementy marmurowe i wysokie sufity. Meble i dekoracje również trzymają styl paryski. Wystarczy wspomnieć chociaż o białej zabudowie kuchennej z mosiężnymi uchwytami, armaturze przy ceramicznym zlewie, czy kryształowych abażurach.

Mieszanka stylów wnętrzarskich we Wrocławiu

Skuteczne ocieplenie wnętrza

Zbytnia elegancja niestety czasami kojarzy się z chłodem. Tutaj projektantka tego uniknęła, ponieważ zastosowała drewniane i rattanowe dekoracje. Jedną z nich jest wiedeńska rattanowa plecionka. Możemy ją zobaczyć na przykład na krzesłach przy jadalnianym stole, czy na abażurach lamp.

Poza wspomnianymi już drewnianymi bardzo eleganckimi podłogami, mamy tutaj żaluzje osłaniające duże okna, blat stołu, czy stolik kawowy przed sofą. Dekoracje mocno nawiązują do stylu boho. Przebywanie w tym domu we Wrocławiu umilają takie elementy, jak: wzorzyste poduszki, kosze na donice, czy trawy pampasowe w wazonach.

Dom jest niezwykle stylowy i elegancki. Jednocześnie wnętrza zostały urządzone tak, aby można je było przearanżować w razie potrzeby. Wszystko dzięki starannie dobranym dodatkom.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Połączenie boho i paryskiego szyku – metryczka projektu

Projekt: Balicka Design
Zdjęcia: Dobre Światło
Typ wnętrza: prywatne, dom
Lokalizacja: Wrocław, Polska
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!