Natura we wnętrzu

Natura we wnętrzu

Prezentowane wnętrza autorstwa pracowni Milwicz Architekci zostały stworzone dla miłośników górskich wędrówek. Inwestorzy marzyli, aby wewnątrz domu dominowały naturalne materiały, które odzwierciedlać będą obserwowaną przyrodę podczas licznych podróży. Ważna była również harmonia, która pozwala na doświadczenie spokoju i ciszy, tej samej, którą można cieszyć się podczas samotnych wypraw.

Harmonia wnetrza domu

Dom został podzielony na dwie strefy poprzez umieszczony wewnątrz „box”, który można obejść. Takie rozwiązanie pozwala uporządkować przestrzeń, tworząc dodatkową powierzchnię pomocniczą przeznaczoną na takie pomieszczenia jak: pralnia, brudna kuchnia, łazienka.

Z jednej jego strony umieszczona została kuchnia oraz przestronny salon. Nie zabrakło również miejsca na duży, drewniany stół, który będzie idealnym miejscem na wspólne spędzanie czasu przy dobrym jedzeniu. Nad stołem zawieszone zostały szklane lampy o minimalistycznej, niebanalnej formie. Czarne, proste krzesła łączą przestrzeń jadalnianą z nietypową kuchnią. Inwestorzy zdecydowali się na zastosowanie czarnych frontów oraz blatów kuchennych z płomieniowanego granitu, zabieg ten podkreśla surowość oraz naturalną fakturę kamienia. Całość została dopełniona wnęką ze szczotkowanego aluminium, dokładnie ten sam materiał został użyty w stolarce okiennej, dzięki czemu cały dom jest spójny i harmonijny. Przestronny salon został zlokalizowany przy ścianie z naturalnego kamienia oraz trójkątnym oknem w szczycie budynku, które doświetla salon oraz całą część dzienną o poranku. Surowość i chłód kamienia przełamuje zainstalowany kominek, który wprowadza ciepło i przytulność do wnętrza. Zastosowanie wysokiego sufitu z otwartą więźbą dachową sprawia, że natura gości wewnątrz domu. Ciepły kolor drewna kontrastuje z ciemnymi elementami wnętrza. Dodatkowo 22-metrowa szklana fasada doświetla wnętrza, otwierając cały dom na ogród. Ciekawym elementem jest „window seat”, który idealnie sprawdzi się do czytania książek, czy przy porannej kawie.  

Natura we wnętrzu

Minimalizm

Część nocna składa się z przytulnej sypialni oraz garderoby. Dominują tam elementy drewniane oraz przeszklenia wprowadzające do wnętrza naturalne światło. Całość została utrzymana w duchu minimalizmu, tak aby można wyciszyć się po ciężkim dniu. Przylegająca do sypialni garderoba zapewnia przestrzeń do przechowywania. Całość została zaprojektowana w jasnych, przyjemnych odcieniach bieli, beżów, szarości. Punktem centralnym jest kwadratowe okno wykończone naturalnym drewnem. Zastosowane lampy dopełniają wystój wnętrza.

Natura we wnętrzu

Natura przede wszystkim

Opisywany wcześniej „box” mieści nietypową łazienkę z przeszkleniem na całą jej szerokość. Dzięki takiemu zabiegowi do łazienki wpada pośrednie światło dzienne, natomiast prywatność zapewnia umieszczona nad oknem roleta. Podświetlane ściany z kamienia tworzą magiczny klimat, podczas wieczornej kąpieli w wannie. Całość pomieszczenia została utrzymana w neutralnych kolorach.

Cały dom został w jednym duchu, charakteryzuje się licznymi przeszaleniami, które wpuszczają do wnętrz naturalne światło o każdej porze dnia. Wnętrza wypełniają surowe materiały, które przybliżają człowieka do natury, sprzyjając wypoczynkowi.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Naturalny dom - metryczka projektu

Projekt:  Milwicz Architekci
Lokalizacja: Borówiec
Metraż: 220 m2
Zdjęcia: Przemysław Turlej
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!