Odrobina Danii w Warszawie

Odrobina Danii w Warszawie

Minimalizm kojarzy się z maksymalną funkcjonalnością i brakiem niepotrzebnych elementów. Te wnętrza są zazwyczaj surowe i bardzo proste. Najnowszy projekt Joanny Otrębskiej i Weroniki Pariaszewskiej z pracowni Bran&Pine pokazuje, że takie wnętrze może być również zapadające w pamięć i przytulne. Zobacz, jak można wprowadzić duńskie klimaty do polskiego domu.

Niewielka przestrzeń pełna ciekawych trików wnętrzarskich

Projektantki z dwóch ciasnych i ciemnych pokoików stworzyły jasną oraz przestronną kawalerkę. Aż chce się w niej mieszkać! Większą ilość światła zapewniło powiększenie okna tarasowego. Niezwykle oryginalnym elementem w tej przestrzeni jest zabudowa kuchenna z lustrami. Optycznie powiększa przestrzeń. Daje złudzenie, że kawalerka jest jeszcze większa. Interesująco prezentuje się w połączeniu z bardzo klasycznymi szafkami kuchennymi z frontami w kolorze drewna.

Odrobina Danii w Warszawie

Przestrzeń podzielona na strefy

Nawet w największej kawalerce nie ma mowy o wydzieleniu odrębnych pokoi. Wtedy stałaby się znowu mieszkaniem dwupokojowym. Za to można podzielić te metry kwadratowe na strefy, co doskonale udało się projektantkom. Łóżko zmieściło się za miękką zasłoną, a przestrzeń home office stanowi przestronne biurko z regałem wiszącym nad nim. Imponujący jest nie tylko jego ogromny blat roboty, ale prostota formy. Wystarczy jedna noga, aby utrzymać całą konstrukcję.

Odrobina Danii w Warszawie

Dodatki tworzą atmosferę

To właśnie dekoracje sprawiają, że wnętrze zyskuje indywidualny styl. Warto zwrócić uwagę między innymi na figurki i wazoniki, stojące na regale nad biurkiem, czy oryginalny stolik kawowy z blatem w kształcie serca. Obrazki w łazience, czy nietypowy czajniczek na blacie w kuchni to kolejne drobne elementy w tym projekcie, od których nie można oderwać wzroku. Takie mieszkanie w duńskim klimacie na pewno spodoba się wielu osobom.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Dania w Warszawie – metryczka projektu

Projekt: pracownia Bran&Pine
Zdjęcia: ONI Studio
Typ wnętrza: prywatne, mieszkanie
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!