Matcha bar pachnący Japonią

Matcha bar pachnący Japonią

Moya Matcha Oleandrów to nowe miejsce w Warszawie, a już wzbudziło zainteresowanie. Wszystko dzięki wyjątkowemu projektowi wnętrza. Jest połączeniem matcha baru, tea roomu i sklepu z organiczną herbatą Moya. Jeżeli chcesz je odwiedzić, to zdradzimy Ci, że znajduje się ono pomiędzy ulicą Polną a Marszałkowską w Śródmieściu.

Dlaczego warto zajrzeć do matcha baru?

Przyciągają do niego dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest wyśmienite i bardzo nietypowe menu. Natomiast druga sprawa, ale nie drugorzędna, to wystrój wnętrza. Nawiązuje do samej matchy oraz do Japonii. Powinieneś w tym miejscu spróbować takich przysmaków, jak na przykład matcha z malinami, klasyczna matcha, czy drinki z tą japońską herbatą. Przy okazji możesz kupić jeden z ręcznie wykonanych zestawów ceramiki.

Wnętrze to pierwszy tego rodzaju projekt architektki Julii Jankowskiej. Natomiast projekt tapety to dzieło Kasi Skórzyńskiej.

Matcha bar pachnący Japonią

Wnętrze w kolorze matchy

Po przekroczeniu progu baru, pierwszym, co rzuca się w oczy jest jasnozielona ściana. Dokładnie w kolorze matchy. Kolejnym elementem, jaki zauważamy są stoliki. Niewielkie, okrągłe z blatami granitowymi i bordowymi nogami. Obok nich stoją krzesła w stylu retro z rattanowymi siedziskami. Ciekawym zabiegiem jest pomalowanie recepcji na butelkowozielony kolor i dodanie do niej granitowego blatu. Całość oświetlają bardzo nowoczesne, trochę industrialne lampy.

Wspomniana wcześniej tapeta w barze Moya Matcha ma niezwykle oryginalny wzór. Utrzymana w kolorze kwiatów japońskich wiśni. W całym projekcie nie brakuje naturalnych materiałów, takich jak na przykład kamienne blaty, drewniane krzesła, czy miedziane dodatki. Do zakupu matchy zachęcają gabloty przy wejściu wypełnione różnymi jej rodzajami. To miejsce z pewnością spodoba się nie tylko miłośnikom tej azjatyckiej herbaty.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza baru

Odrobina Japonii w Warszawie – metryczka projektu

Projekt: Julia Jankowska
Zdjęcia: Justyna Doszko, Anna Matuszna, Jessica Nadziejko, Jakub Certowicz
Typ wnętrza: publiczne, bar
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!