Aranżacja mieszkania w kamienicy w Gdyni

Aranżacja mieszkania w kamienicy w Gdyni

Mieszkanie nad morzem zostało zaprojektowane dla młodych ludzi: architektki Justyny Hys i jej męża. Łączy ono w sobie wszystko, o czym mogą marzyć właściciele. To znaczy klasykę, nowoczesność, design oraz elegancję. Potwierdza to wyróżnienie dla projektu w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer.  

Założenia projektu

Właścicielom zależało na tym, żeby zachować klimat gdańskiej kamienicy z 1937 roku. Jej atutem jest ogromna ilość światła, dzięki bardzo wysokim oknom. A jak wiadomo w dobrze doświetlonych wnętrzach o wiele lepiej się odpoczywa i pracuje. Po prostu komfort życia wzrasta. Ostatecznie do spełnienia ich marzeń o idealnym mieszkaniu wybrali Justynę Hys, założycielkę pracowni J Creative Studio.

Aranżacja mieszkania w kamienicy w Gdyni

Niepowtarzalne dekory we wnętrzu

Na ścianach znalazły się ciepłe odcienie bieli i subtelnej szarości. Jeszcze lepiej wydobywają one naturalne światło. Dzięki temu, w pomieszczeniach jest jasno, nawet w pochmurne dni. Przytulny charakter pomieszczeniom zapewniają oryginalne dekory w ciepłych barwach i o ciekawych wzorach. Jeden z nich ma kolor orzecha Wisconsin, który bardzo ładnie łączy się z matową powierzchnią.

Tuż przy wejściu do mieszkania mamy bardzo pojemną szafę, która współgra z pozostałą zabudową meblową. W części przeznaczonej na kuchnię udało się wygospodarować miejsce na okrągły stół i krzesła. Jeżeli chodzi o dekoracje, to w tej przestrzeni odnajdziemy również marmur w szarej tonacji z malowniczymi pęknięciami. Nowoczesny stolik kawowy tak samo został wykonany z dekoru imitującego marmur. Te materiały wprowadzają do wnętrza harmonię i nowoczesność. Warto zainspirować się tym mieszkaniem, bo jest funkcjonalne i jednocześnie ma wyjątkowy klimat.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie w bieli i drewnie – metryczka projektu

Projekt: Justyna Hys, J Creative Studio.
Zdjęcia: materiały prasowe
Typ wnętrza: prywatne, mieszkanie
Lokalizacja: Gdynia, Polska
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!