Imponująca willa w Konstancinie-Jeziornie

Imponująca willa w Konstancinie-Jeziornie

Obchody stulecia Bauhausu i propozycja wykonania projektu wnętrz wspaniałej willi w Konstancinie- Jeziornej? Nie, to nie może być przypadek. Tak właśnie stwierdzili architekci z pracowni Loft Kolasiński i podjęli się tego wyzwania.

Dlaczego ta modernistyczna willa jest tak wyjątkowa?

Wybudowano ją w 1936 roku w stylu Bauhaus, Krążą legendy, że autorem budynku był Lucjan Korngold. Może to jednak tylko plotki? Architekci zaprojektowali nowe schody, kominek, stolarkę wewnętrzną, łazienki i garderobę, dobrali parkiety i mozaiki podłogowe. Bardzo starannie dopasowywali wszystkie materiały wykończeniowe i dodatki, aby były całkowicie zgodne z modernistycznym stylem starej willi. Grafiki, ceramika i rzeźby pochodzą od bardzo znanych i cenionych do dzisiaj artystów.

Imponująca willa w Konstancinie-Jeziornie

Przepiękne wnętrza willi

Na szczególną uwagę z pewnością zasługuje salon z zieloną lamperią i fortepianem. W ogóle, patrząc na zdjęcia tego projektu, można odnieść wrażenie, że czas się zatrzymał. Świadczą o tym, na przykład sofa oraz fotele o bardzo charakterystycznych dla tego okresu kształtach. Pomiędzy nimi znajduje się ława ze szklanym blatem.

Do odpoczynku, ale również do pracy zachęca prosta biblioteczka. Obok niej mamy biurko z ciemnego drewna z białą lampką. Całość uzupełnia czarny, skórzany fotel. Nie mogliśmy również oderwać oczu od przeszkleń znajdujących się w ścianach, które właścicielom służą do ustawiania rzeźb oraz innych dekoracji. To rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić miejsce, ale również jest niezwykle dekoracyjne. Nie daje zapomnieć o modernistycznym klimacie w willi w Konstancinie – Jeziornej.

Na górę prowadzą kręte schody. Aby po nich przejść, musisz minąć charakterystyczne, okrągłe okno. Jest piękne i jeszcze daje mnóstwo światła. Każdy miłośnik modernizmu po prostu zakocha się w tym miejscu!

Zobacz galerię zdjęć wnętrza willi

Willa inspirowana modernizmem – metryczka projektu

Projekt: pracownia Loft Kolasiński
Zdjęcia: Joel Hauck
Typ wnętrza: prywatne, willa
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna, Polska
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!