Na co zwrócić uwagę kupując drewniany mebel?

Na co zwrócić uwagę kupując drewniany mebel?

Cechą, która szczególnie wyróżnia drewniane meble spośród produktów z płyty jest niewątpliwie trwałość. Meble drewniane mogą służyć wiele lat i przechodzić z pokolenia na pokolenie. A co z przemijaniem i trendami? Warto wybierać tradycyjne i ponadczasowe wzory. Ponadto, jeśli konieczna będzie zmiana koloru lub odnowa mebla, drewno jest najlepszą do tego bazą. Ewentualna konieczna utylizacja drewnianych mebli jest ekologiczna i łatwa.

Czy to na pewno drewno?

Czesto zdarza się, że określenie pochodzenia mebla nie jest takie proste na pierwszy rzut oka. Jak więc odróżnić prawdziwe drewno od wysokiej jakości falsyfikatu? Po pierwsze - powierzchnia! Zwróć uwagę na usłojenie powierzchni. Fornir, w przeciwieństwie do desek, krojony jest bardzo cienko, w związku z czym obok siebie powtarzają się niemal identyczne wzory. Przy litych deskach zdarza się to niezwykle rzadko. Badaj szczegóły, detale i zaokrąglenia – w takich miejscach tylko drewniany mebel obroni się spójnością.

Sprawdzony producent

Tworzenie mebli drewnianych jest wymagające technicznie i materiałowo. Prawdziwi profesjonaliści i specjaliści to najczęsciej Ci, którzy skupiają się wyłącznie na drewnie. 

Gatunek drewna

Jeśli będzie to mebel bez blatu roboczego, na przykład szafka, dobrze sprawdzi się wiąz, brzoza, klon czy olcha. Pamiętajmy jednak, że meble powinny pasować do podłogi, a jeśli jest drewniana, to siłą rzeczy lepiej postawić na twardsze materiały. W przypadku podłóg, niewątpliwym liderem od wielu lat jest dąb, rzadziej jesion czy buk. 

Zabezpieczenie drewna

Drewno niewątpliwie naley zabezpieczyć. Mimo wielu rodzajów zabezpieczania, w praktyce wybór ograniczony jest do lakierów i olei czy olejowosków. Najczęściej wybierany jest lakier. Tworzy on szczelną powłokę, łatwą w czyszczeniu i niewymagającą konserwacji. 

Drugą wspomnianą opcją wyboru zabezpieczenia drewna są oleje. W przeciwieństwie do lakierów, oleje bazują na naturalnych składnikach i są przyjazne dla alergików. Wnikają w strukturę drewna i pozwalają zachować jego właściwości, a także przyjemną fakturę. W dodatku są antystatyczne. Co prawda należy je co jakiś czas odświeżać, ale bez problemu można to zrobić samodzielnie, usuwając przy okazji wszelkie obicia i zarysowania. To wybór dla osób, które kupują mebel na lata i chcą mieć możliwość zadbania o niego, a jednocześnie cieszenia się prawdziwym ciepłem wysokiej jakości drewna.

Dokonanie zakupu

Meble drewniane to zakup wiążący się ze sporym wydatkiem, należy więc być wymagającym. Lepiej jasno określić swoje wymagania, znaleźć mebel bez kompromisów jakościowych i potraktować go jako inwestycję na długie lata. Gwarantujemy, że drewno się odwdzięczy.

Źródło: miloni

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!