Przytulny apartament w stylu skandynawskim

Przytulny apartament w stylu skandynawskim

Apartament z tarasem na dachu to marzenie wielu rodzin z dziećmi. Ten projekt zachwyci każdego nie tylko z tego powodu! Przyjrzyjmy mu się bliżej!

Założenia projektowe

W tym projekcie najważniejsze było to, aby każdy domownik miał swoje miejsce. Istotne było również wyznaczenie strefy do pracy w domu. Zrealizowania tego projektu podjęli się specjaliści z pracowni TK Architekci.

Przytulny apartament w stylu skandynawskim

Przestronny apartament dla dużej rodziny

Na 175 m2 znalazły się: strefa dzienna połączona z kuchnią, cztery pokoje, dwie łazienki, toaleta, spiżarnia, garderoba oraz pralnia. Wspomniany wcześniej taras na dachu ma 50m2. Aby miejsca było jeszcze więcej, architekci zdecydowali się na wyburzenie betonowych schodów i zastosowanie konstrukcji samonośnej.

Nowoczesność tego projektu podkreśla otwarcie kuchni na salon. Ciekawym elementem są przeszklone drzwi przesuwne do gabinetu i szklana ściana w sypialni. To sprawia, że wnętrza są nie tylko lepiej doświetlone, ale też sprawiają wrażenie większych. Apartament został również wyposażony w nowoczesne technologie w postaci smart home.

Przytulny apartament w stylu skandynawskim

Skandynawsko i przytulnie!

W tej przestrzeni zdecydowanie bryluje ponadczasowa biel. Uzupełniają ją równie stonowane kolory, takie jak na przykład szarość. Nie brakuje tutaj też drewnianych elementów. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim drewniany blat stołu, czy podłogi.

W pokojach dziecięcych również skłoniono się ku zachowaniu tej samej stylistyki, co w pozostałych częściach domu. Dlatego mamy w nich dużo bieli i drewnianych akcentów. Warto tutaj wspomnieć o tym, że w pokojach dla dzieci bardzo ważne są dodatki. Tutaj występują one w postaci fototapet, naklejek ściennych, czy wolnostojących mebli. Przestrzeń można dostosowywać do zmieniających się z wiekiem potrzeb młodych domowników.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu

Jak tu miło i domowo! – metryczka projektu

Pracownia architektoniczna: TK Architekci
Klient: prywatny
Wielkość: 175 mkw
Rok: 2022
Miejsce: Warszawa
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!