Kolorowe wnętrze biura CodeLab

Kolorowe wnętrze biura CodeLab

Biuro CodeLab to miejsce, w którym można się zainspirować, porozmawiać i pracować w twórczej atmosferze. Przestrzeń łączy się z miastem, w którym się znajduje, czyli z Wrocławiem. Autorami tego projektu są architekci z biura mode:lina™.

Biuro inspirowane dworcowymi klimatami

Biuro CodeLab znajduje się w niewielkiej odległości od dworca Wrocław Główny. W strefie wejściowej mamy bardzo wiele nawiązań do zabytkowego budynku. Warto zwrócić uwagę między innymi na listwowe sufity, czy okienka kas biletowych. Odpowiedni kierunek w biurze możesz obrać dzięki wystylizowanym oznaczeniom peronów. W jednej z salek konferencyjnych, która wygląda praktycznie jak wagon możesz zobaczyć ogromny neon CodeLab. Obok niego jest tablica z napisem przyjazdy.

Kolorowe wnętrze biura CodeLab

Kawa, napoje, słodycze – miejsce na chwilę oddechu

Pracownicy też mają prawo do odpoczynku. Porozmawiać, naładować telefon lub zjeść coś mogą w części do złudzenia przypominającej dworcową restaurację. Do wejścia do tej części dodatkowo zachęca napis Kawa, napoje, słodycze. Całość jest przeszklona, więc przy okazji można śledzić, co dzieje się w firmie. Mamy tutaj długą ladę z hokerami. Uwagę zwraca również biało- czarna posadzka w geometryczne wzory. W tle możemy również dostrzec intensywnie zieloną zabudowę kuchenną. W takich warunkach pomysły same przychodzą do głowy.

Kolorowe wnętrze biura CodeLab

Korytarze jak perony

Zachwyt wzbudzają również korytarze. Tutaj naprawdę można się poczuć jak na dworcu, bo korytarze do złudzenia przypominają dworcowe perony. Gdy się je minie, to można trafić wprost do Sali konferencyjnej. Przeważa w niej kolor zielony. Bardzo ważnym elementem jest ściana, która wygląda jak okno w starym pociągu. Można odnieść wrażenie, że jest się w podróży, a nie w pracy.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Biuro jak wrocławski dworzec – metryczka projektu

Projekt: CodeLab office space
Inwestor: CodeLab
Lokalizacja: Sagittarius Business House, Wrocław
Realizacja: Maj 2022   
Design: mode:lina™
Zespół projektowy: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Alicja Maculewicz 
Zdjęcia: Patryk Lewiński
Grafiki: takie.pany
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!