160-metrowy apartament w centrum Warszawy

160-metrowy apartament w centrum Warszawy

Pewną teorią jest, że luksus kojarzy się z czernią. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tej tezy jest apartament w centrum Warszawy. Typowo loftowy, nowoczesny, trochę tajemniczy. Nie ma w nim skandynawskiej przytulności. Możemy nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest to męski świat. Jednak w ostatnich miesiącach ta surowość, minimalizm zaczęła pociągać również kobiety. Sprawdź, czy Ciebie również zafascynuje to wnętrze.

Miejsce do życia dla jednej osoby – podział na strefy

Mieszkanie trafiło w ręce projektantów z biura projektowego KODO w stanie deweloperskich. Mogli na nim malować swoją wizję jak malarz na płótnie. Dlatego wpadli na pomysł, żeby tę przestrzeń do życia podzielić na kilka stref. Mamy tutaj naprawdę przestronną strefę dzienną. Łączy ona salon, kuchnię, barek i jadalnię. Prawdziwym luksusem są dwie oddzielne strefy przeznaczone do pracy i do wypoczynku. Pozostałe pomieszczenia to: sypialnia, gabinet, łazienki i przejściowa garderoba.

160-metrowy apartament w centrum Warszawy

Aranżacja wnętrza

Drewno, biel i szarości to idealne połączenie obecnych czasów. Jest zarówno klasycznie jak i nowocześnie. Drewno ociepla przestrzenie i sprawia, że stają się przyjemniejsze. To co dodatkowo wyróżnia takie połączenie to ponadczasowość. 

Mieszkanie jest bardzo spójne. Podobna kolorystyka pojawia się we wszystkich pomieszczeniach. 

Materiały i kolory

Już na pierwszy rzut oka możemy dostrzec, że właścicielowi zależało na tym, aby było to mieszkanie na lata. Dlatego do jego wykończenia wykorzystał najwyższej jakości materiały. Meble też mają ciekawy design i na długo zapadają w pamięć. Wśród materiałów możemy wymienić na przykład: metal, dąb, czy szkło.

W tym wnętrzu bardzo zwrócić szczególną uwagę również na oświetlenie. Jest naprawdę niespotykane i daje dużą ilość światła. Pozostałe, interesujące dodatki to między innymi wazony, stoliki kawowe, czy poduszki. To właśnie one sprawiają, że wnętrze zachęca do tego, aby poodpoczywać, zrelaksować się, czy zaprosić gości. Przełamują trochę ten męski klimat.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu

Loftowy apartament w Warszawie

Typ wnętrza: prywatne, mieszkanie
Inwestor: prywatny
Realizacja: 2011
Projekt: KODO
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!