W skandynawskim stylu

W skandynawskim stylu

Gdy czytamy o stylu minimalistycznym, który w ostatnich miesiącach bije rekordy popularności, to mamy wrażenie, że Skandynawowie wymyślili go już wcześniej. Ich mieszkania ją maksymalnie proste i jasne. W kraju, gdzie ciągle jest zimno i ciemno, dobrze doświetlone pomieszczenia są wybawianiem. Doskonałym przykładem i godnym reprezentantem tego stylu jest opisywane dzisiaj mieszkanie.

W skandynawskim stylu

Liczy się przestrzeń

Pomieszczeniem, które najbardziej rzuca się w oczy jest oczywiście ogromna strefa dzienna z aneksem kuchennym. Przewrotnie zacznijmy od tego ostatniego. Mamy tutaj białą kuchnię. Zresztą w stylu skandynawskim inny kolor byłby nie na miejscu. Bardzo proste, ale za to ponadczasowe szafki z  szarym blatem. Między szafkami szary pas farby dla ochrony ściany. To naprawdę wystarczy.

Obok kuchni stoi prosty okrągły, drewniany stolik, otoczony plastikowymi krzesłami. Nad nim dekoracyjna lampa. Na podłodze oczywiście jasne, drewno. W części wypoczynkowej też bez szaleństwa. Mamy tutaj bardzo nowoczesny narożnik w kolorze jasnej szarości. Dwa okrągłe stoliki kawowe i szary dywan w białe wzorki. Tym, co sprawia, że ta przestrzeń staje się ciekawsza są bardzo duże okna oraz lampa. Innego rodzaju dekoracji tutaj nie znajdziesz.

W skandynawskim stylu

Biel i drewno w łazience

Łazienka to jasnoszare płytki, duży przeszklony prysznic walk-in oraz szafka łazienkowa, drewniana zajmująca całą ścianę. Jednak pomyśl tylko, ile kosmetyków może się w niej pomieścić. Chociaż łazienka nie jest zbyt duża, to znajduje się w niej wszystko, co potrzebne.

W sypialni dominuje biel. Nie ma w niej niczego zbędnego. Do komfortowego wypoczynku wystarczy łóżko i szafa. Ten projekt pokazuje, że prostota może zachwycać.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie w stylu skandynawskim – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, mieszkanie
Inwestor: prywatny
Realizacja: 2019
Projekt: Moble.Projekt
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!