Apartament z nutką modernizmu

Apartament z nutką modernizmu

Apartament w stylu gdyńskiego modernizmu został zaprojektowany przez Jakuba Piórkowskiego i Hannę Bialic z PB Studio. Mieszkanie znajduje się w samym centrum Gdyni i ma 105 metrów kwadratowych. Przestronna strefa dzienna jest połączona z otwartą kuchnią. Dodatkowo zmieścił się gabinet oraz dwie sypialnie, prywatna łazienka i toaleta.

Apartament z nutką modernizmu

Kolorowy zawrót głowy

W tej przestrzeni projektanci postawili na naprawdę mocne kolory. Czekoladowe bordo fantastycznie łączy się z ciemną, przygaszoną zielenią. Najmocniejsze kolory są w łazience. Dominuje w niej kolor bordowy i bejcowane drewno, które tylko trochę przygaszają białe elementy.

W części dziennej zastosowano bardzo ciekawe elementy geometryczne. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim połączenie kwadratowych oraz prostokątnych płytek. Tym, co jeszcze rzuca się w oczy jest bez wątpienia regał w części dziennej. Ma bardzo nietypową, designerską formę i butelkowozielony kolor. Bardzo ciekawie łączy się z fotelem i kanapą w podobnej kolorystyce. Dzięki temu, że przestrzeń jest jasna, to meble i dodatki w ciemniejszym kolorach niepotrzebnie nie przytłaczają jej. Warto tutaj również podkreślić, że to mieszkanie z pewnością znajdzie swoich wielbicieli również za dziesięć i dwadzieścia lat, bo ten styl jest ponadczasowy. Jest też funkcjonalny i elegancki.

Apartament z nutką modernizmu

Kilka słów o meblach

W tych pomieszczeniach uwagę zwracają również meble. Nowoczesne meble na wymiar, w tym meble kuchenne wspaniale się łączą z duńskimi unikatami z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Przestrzeń jest spójna i przytulna. Modernizm ma to do siebie, że podoba się osobom w każdym wieku. Zarówno młodym, jak i tym o wiele starszym. Gdynia zawsze będzie z nim kojarzona.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu

Wnetrze apartamentu - metryczka projektu

Nazwa: Apartament
Lokalizacja: Polska, Gdynia
Pracownia: PB Studio
Zespół projektowy: Jakub Piórkowski i Hanna Bialic
Zdjęcia: Jakub Piórkowski
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!