Jak zaaranżować ścianę telewizyjną?

Jak zaaranżować ścianę telewizyjną?

Centrum wielu salonów stanowi ściana telewizyjna. Dla niektórych stanowi ona centrum domowej rozrywki czy też spędzania wolnego czasu. Gromadzimy się przy niej z przyjaciółmi, rodziną czy znajomymi. Bawi, ale i uczy! Jak więc wkomponować ją w naszą przestrzeń? Jak sprawić by współgrał z wnętrzem, jednocześnie nie wybijając się z niego?

Obecnie telewior to nie tylko źródło informacji i rozrywki. Dzięki coraz to nowocześniejszym jego fukcjom wykorzystujemy go do słuchania muzyki czy odtwarzania treści internetowych. Pokaźne rozmiary nowoczesnych TV nie pomagają w komponowaniu wnętrza. Często czarny, duży prostokąt wybija się z niego.

Na co więć zwrócić uwagę montując TV?

Zawieszająć telewizor na ścianie czy ustawiając na szafce RTV należy zwrócić uwagę na wysokość montarzu tego urządzenia.

Bardzo często zdarza się, że wybierając telewizor nie zastanawiamy się nad warunkami, w jakich będziemy z niego korzystać. Przeważnie zaleca się, aby środek telewizora znajdował się przynajmniej 100 lub 110 cm od podłogi, jednak wpływ na jego umiejscowienie ma przede wszystkim jego rozmiar. Jeśli decydujemy się na większe modele o przekątnej 55, 60 czy 70 cali, możemy zamontować urządzenie  nieco wyżej. Istotna jest również odległość w jakiej będziemy siedzieć – także ona zależy od wielkości sprzętu. Częste oglądanie telewizji w niewygodnej pozie może doprowadzić do zesztywnienia lub naciągnięcia mięśni i uciążliwych bólów karku, pleców, barków, a nawet głowy i gorszego samopoczucia. Siedząc zbyt blisko ekranu możemy również łatwo popsuć sobie wzrok, dlatego rozmiar telewizora musimy dostosować do przestrzeni, w jakiej planujemy go umieścić, a nie na odwrót! – wyjaśnia Ida Mikołajska, architektka, współwłaścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio.

Jak wkomponować telewizor w otoczenie?

Jak każdy inny obiekt, który umieszczamy w swoim salonie, telewizor także musi pasować do naszego pomieszczenia. Na szczęście istnieie wiele sposobów na zakamuflowanie urządzenia, żeby nie psuło wystroju.

Zamiast umieszczać telewizor w centralnym punkcie na środku pustej ściany, spróbujmy wbudować go w otoczenie, np. w regał z książkami. Takie rozwiązanie sprawi, że odbiornik stanie się częścią pewnej spójnej całości. Inną opcją jest stworzenie kompozycji, której częścią jest telewizor albo zastosowanie ciemnego tłą za urządzeniem, dzięki czemu nie będzie tak bardzo odznaczał się na ścianie radzi Ida Mikołajska.

Alternatywy dla telewizora

Pamiętajmy, że telewizor nie jest niezbędnym elementem każdego wnętrza, nawet jeśli uważamy się za kinomaniaków. Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób rezygnujących z tradycyjnej telewizji jest wybór rzutnika. Ulubione produkcje możemy w takiej sytuacji oglądać zarówno na białej ścianie, jak i na specjalnym ekranie. W ten sposób będziemy mogli go “wyciągnąć” wtedy, kiedy będziemy chcieli z niego skorzystać!

Żródło: MikołajskaStudio

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!