Złoto i szmaragdy

Złoto i szmaragdy

Zieleń i złoto to naprawdę szlachetnie połączenie. Jest wykorzystywane zarówno w modzie, jak i w zakładach jubilerskich. To również motyw przewodni w tym dwupokojowym mieszkaniu we wrocławskiej kamienicy. Ten duet wspaniale się prezentuje w typowo kamienicznych, wysokich pomieszczeniach. Mamy tutaj również tradycyjne okna, które dają naprawdę bardzo dużo światła. Co jeszcze zwraca uwagę w tym mieszkaniu?

Jakie kolory są obecne w tym projekcie?

Zanim do tego przejdziemy, to najpierw warto byłoby wspomnieć parę słów o układzie funkcjonalnym. Znajdzie się tutaj wyjątkowo przestronny salon z kuchnią, samodzielna strefa jadalniana, przestronna sypialnia z garderobą, spora łazienka oraz korytarz.

Podstawowym kolorem w tej aranżacji jest oczywiście biel. Wspaniale komponuje się z przyciągającą spojrzenia zielenią i złotymi dodatkami. Biel sprawia, że meble w kolorze intensywnej zieleni mniej rzucają się w oczy. Czy mieszkanie w tak luksusowych kolorach jak biel i butelkowa zieleń może być skromne? Tak i w dodatku, eleganckie, co możemy zobaczyć właśnie na tym przykładzie. Poza kolorem w tej przestrzeni króluje minimalizm i prostota.

Złoto i szmaragdy

Prostota w łazience i sypialni

Aby się o tym przekonać, to warto spojrzeć chociażby na łazienkę. Mamy w niej białe płytki i armaturę. Funkcję ozdobną w tym pomieszczeniu pełnią wyłącznie krany, lustra i oświetlenie. Są złote, co sprawia, że łazienka staje się bardziej stylowa i nowoczesna. Ultra ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie na jednej ze ścian tapety. Jest kobieco. Jest pięknie!

Podobny zabieg został zastosowany w sypialni. Tutaj mamy białe meble, łóżko z szarym wezgłowiem oraz oczywiście butelkowo-zielone ściany. To wystarcza, aby stworzyć wnętrze, którego nie da się zapomnieć!

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Złoto i szmaragdy  – metryczka projektu

Pracownia: KODO
Typ projektu: wnętrze prywatne, mieszkanie
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!