Wystawa EkoEksperymentarium

Wystawa EkoEksperymentarium

Czy odpowiednia segregacja, unikanie plastiku i niemarnowanie żywności w domach ma sens? Czy jednostkowe decyzje, podejmowane w czterech ścianach mają jakikolwiek wpływ na losy całej planety? Zdania są podzielone, jednak jedno jest pewne - jeśli nie zmienimy nic, zarówno w myśleniu lokalnym jak i globalnym, stan środowiska nie zacznie się poprawiać. Przekonują o tym socjolożki i mamy - autorki wystawy EkoEksperymentarium, które w trosce o przyszłe pokolenia nie chcą straszyć, a rzetelnie edukować.

Wystawa, która ma sens EkoEksperymentarium to wystawa zbudowana na planie mieszkania: w salonie poznajemy sposoby na oszczędzanie energii, w łazience dbamy o każdą kroplę wody, w kuchni dzielimy się sposobami na gotowanie zero waste a w sypialni przeglądamy rzeczy i zastanawiamy nad tym, dlaczego warto mieć mniej.

Wystawa pokazuje jakie kroki możemy wykonywać na co dzień, żeby dojść do wprawy w dbaniu o środowisko. Jestem przekonana, że te wartości, których uczymy się w domu zostają z nami na długo i towarzyszą nam w dorosłym życiu służąc nam za drogowskaz w podejmowaniu decyzji. Dlatego nie do przecenienia jest uczenie się i stosowanie wspólnie z najbliższymi w domach rozwiązań proekologicznych.

EkoEksperymentarium to dom, w którym można samodzielnie sprawdzić co robić aby oszczędzać zasoby. Każdy z nas może zrobić te małe kroki od razu, a rzetelna edukacja i motywacja pozwolą nam się zjednoczyć i wspólnie wywierać wpływ na polityków i wielkie koncerny - przekonuje Małgorzata Żmijska - specjalistka od zarządzania innowacją z kolektywu Mamy Projekt


Premiera wystawy:
3 lipca 2022 - Gdynia Design Days.
Instalację można oglądać do 28 sierpnia w Muzeum Miasta Gdyni.
Następnie wystawa pojedzie do Wrocławia i będzie prezentowana w BWA Wrocław Główny,
a od listopada będą ją mogli odwiedzać mieszkańcy Warszawy w Muzeum Pragi.

Więcej informacji o wystawie na stronie organizatora: ekoeksperymentarium.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!