Reuse: studio w fabryce

Reuse: studio w fabryce

Kabelovna Studios znajdują się w dawnej fabryce kabli elektrycznych w dzielnicy Holesovice, w centrum Pragi w Czechach. Wybudowany w 1908 roku obiekt jest częścią praskiej kolonii robotniczej z lat 70-tych XIX wieku.

Jak wygląda projekt?

Wnętrze fabryki już od samego początku miało czysto industrialny klimat. Projektanci postanowili go jeszcze bardziej wyeksponować. Elementy, które już tutaj były to między innymi: duże świetliki, ścianki działowe ze szkła oraz ceglane ściany. Te ostatnie zostały odrestaurowane i w ten sposób wpisują się doskonale w wymagania akustyczne nowoczesnego studia nagraniowego.

Obowiązkowym elementem stylu industrialnego jest oczywiście kolor czarny. Tutaj możemy go dostrzec na drzwiach, czy wyposażeniu technicznym, na starszych meblach, czy wykonanych na zamówienie oprawach oświetleniowych.

Przytulna fabryka

Nietypowe oświetlenie to jest to!

W części dziennej nazywanej również salonem mamy bardzo interesujący żyrandol. Doskonale się komponuje z masywnym stołem z drewna. To dodatkowo wzmacnia poczucie tego, że te pomieszczenia fabryczne są wyjątkowo wysokie. Musimy tutaj również wspomnieć o roślinach. Pną się one po czarnych ścianach i pełnią funkcję oddzielającą recepcję od pozostałych osób obecnych w hali.

Przytulna fabryka

W tej hali fabrycznej można sobie naprawdę odpocząć. W salonie mamy połączenie skórzanych siedzeń z recyklingu i czarnych skórzanych foteli z lat 70. XX wieku. Ciekawym elementem wyposażenia wnętrza są składane krzesła, takie same jak zazwyczaj na widowni. Dzięki temu, w tej starej fabryce można zrobić naprawdę dużą imprezę i wspaniale się bawić. Za sprawą ciekawych pomysłów architektów ta przestrzeń zyskała całkiem nowe życie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza fabryki

Wnetrze fabryki - metryczka projektu

Studio: Architektura B²
Autor: Barbara Bencova
Klient: Karel Havlíček / Kabelovna Studios
Lokalizacja: Dělnická 27, Praga 7
Kraj: Republika Czeska
Rok ukończenia: 2022
Powierzchnia: 250 m²
Fot: Alex Shoots Buildings
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!