Mieszkanie z duszą w stylu eklektycznym

Mieszkanie z duszą w stylu eklektycznym

Prawie 150-metrowe mieszkanie, w którym mieszkają i pracują Patryk Hardziej i Ada Zielińska, znajduje się w zabytkowej gdańskiej kamienicy z początku XX w. Cały budynek ma styl neogotycki. Świadczą o tym ostrołukowe okna, narożna wieżyczka oraz detale architektoniczne. Jak mieszka najbardziej rozpoznawalna para rysowników w Polsce?

Mieszkanie pełne energii

Hardziej Studio to jedni z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce twórcy grafiki użytkowej; okładek płyt, identyfikacji wizualnej wydarzeń kulturalnych, znaków graficznych, książek czy wystaw. Stworzone przez Patryka Hardzieja i Adę Zielińską ma w sobie mnóstwo tęsknoty za latami siedemdziesiątymi i osiemdziesiątymi poprzedniego wieku. Możemy tutaj również zaobserwować niesamowite wyczucie estetyki i koloru. Przestrzeń jest równie charyzmatyczna i nie dająca się zapomnieć jak jej właściciele.

Mieszkanie z duszą w stylu eklektycznym

Mnóstwo miejsca do odpoczynku i do pracy

Tym, co jako pierwsze rzuca się w oczy jest zamiłowanie do otwartej przestrzeni. W tym mieszkaniu praktycznie nie ma standardowego podziału na strefy. Ściany ograniczono do niezbędnego minimum.

Urządzone przez właścicieli mieszkanie nie jest modne. Najnowsze trendy wnętrzarskie jakoś nie interesują właścicieli. Jednocześnie ma w sobie coś takiego, że zawsze będzie się podobało.

Najważniejsze miejsca w tym projekcie to salon i gabinet. Salon, jak na dzisiejsze standardy jest gigantyczny. Zmieściła się w nim duża, skórzana kanapa, designerska lampa, stół z kilkoma krzesłami, mnóstwo regałów na książki i jeszcze pozostało mnóstwo wolnego miejsca. Natomiast drugim pomieszczeniem jest gabinet. Mamy w nim duży stół, przy którym spokojnie mogą pracować dwie osoby. Nie zabrakło w nim również miejsca na bardzo duży regał oraz neon na ścianie. Intensywne kolory świetnie się łączą z drewnianymi elementami. Aż chciałoby się do nich wpaść na dłużej, aby odpocząć, porozmawiać lub podejrzeć, jak tworzą znakomite grafiki.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkania z duszą w stylu eklektycznym - metryczka projektu

Projekt: Hardziej Studio (Patryk Hardziej, Ada Zielińska)
Zdjęcia: Mood Authors
Typ wnętrza: prywatne, mieszkanie
Typ budynku: kamienica
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!