Oryginalne mieszkanie

Oryginalne mieszkanie

Pewnie się z nami zgodzisz, że mieszkania projektantów wnętrz, zwiedza się trochę tak jak znanych ludzi. Jesteśmy po prostu ciekawi, jak je urządzili. Czy jest to szalone mieszkanie zgodne z najnowszymi trendami? Czy może do bólu klasyczne, aby projektant w swojej własnej, prywatnej przestrzeni mógł od nich odpocząć? Sprawdzamy!

Oryginalne mieszkanie

Wnętrze mieszkania

Od razu musimy zaznaczyć, że urządzanie mieszkanie w taki sposób nie jest dla każdego. Połączenie bieli, czerni, kolorów i drewna powinno wyglądać pstrokato i mało gustownie. Jednak nie w tym przypadku, bo ci projektanci mają naprawdę idealne wyczucie stylu. Chociaż całe mieszkanie wygląda jak jeden wielki eksperyment, to świetnie się w nim mieszka.

W tej przestrzeni pełno jest różnorodnych form i wzorów. Czuć w nim ducha postmodernizmu, ale też inspirację Japonią, Danią oraz bauhausowskim spojrzeniem na design. Nowoczesne elementy najczęściej występują w towarzystwie chromowanego metalu i akrylu.

Oryginalne mieszkanie

Niecodzienne kształty mebli

Chyba najbardziej klasycznym elementem w tym wnętrzu jest biała komoda z lustrem, która stoi w korytarzu. Poza nią mamy zabudowę kuchenną w kolorze kobaltowym. Jest to tak mocny akcent, że meble powinny być stonowane. W tym przypadku tylko w teorii. Zaskakująco dobrze łączą się one z klasycznym drewnianym stołem na bardzo ciekawych nogach oraz z białymi krzesłami z oparciami w kształcie wałków.

Gdy już wyjdziemy z kuchni, to natkniemy się na sypialnię. Jej prostota zachwyca. Mamy tutaj łóżko z obiciem w kolorze turkusowym oraz dwie szafki nocne zrobione z akrylu. Dla kontrasty stoją na nich bardzo klasyczne lampki nocne z abażurami. Poza tymi meblami w sypialni znajduje się jedynie szafa. Jej front jest mocno inspirowany Japonią. W takiej przestrzeni nie można się nudzić.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Japońsko-minimalistyczne mieszkanie – metryczka projektu

Projekt: Furora Studio
Projektanci: Bartosz Girek, Diana Żurek
Zdjęcia: Oni Studio
Realizacja: 2022 rok
Inwestor: prywatny
Typ budynku: mieszkanie
Lokalizacja: Polska, Olkusz
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!