Nowoczesne mieszkanie ze szczyptą orientu

Nowoczesne mieszkanie ze szczyptą orientu

Mieszkanie na osiedlu Browar Gdański, które zaprojektowały Sylwia Kowalczyk-Gajda i Karolina Książek z pracowni Kowalczyk-Gajda Studio, urzeka połączeniem współczesnych rozwiązań z elementami jednoznacznie nawiązującymi do przeszłości.

Design i polskie wzornictwo

50-metrowe mieszkanie należy do dziennikarki – miłośniczki podróży, pasjonatki książek, koneserki sztuki i entuzjastki polskiego designu, której marzeniem była nowoczesna, funkcjonalna przestrzeń z nutką orientu. Słowem: miejsce, które byłoby odbiciem jej bogatej osobowości. Istotnym akcentem aranżacji stanowiło też nawiązanie do modernistycznej architektury Gdyni, gdzie właścicielka spędziła wiele lat.

Nowoczesne mieszkanie ze szczyptą orientu

Ciepło i… egzotycznie

We wnętrzu dominują jasne kolory. Białe ściany zestawione z ciepłym odcieniem dębowego drewna (obecnego zarówno na podłodze, jak i jako głównego surowca, z którego powstały meble) dodają mu przestronności, a dodatkowo stanowią tło dla obrazów i innych dodatków – pamiątek z podróży i prezentów od bliskich. W strefie dziennej uwagę przykuwa duży regał na książki. Część wypoczynkową tworzą z kolei modułowa sofa, dekoracyjny stolik w kształcie bryły oraz fotel z profilowanymi elementami drewnianymi, będący pamiątką z poprzedniego mieszkania inwestorki.

W kuchni drewniane fronty dolnych szafek i czarny blat roboczy (kontrastujący z ich białą górną częścią) tworzą spójną kompozycję z zielonymi płytkami na ścianie. W sypialni natomiast robi się nieco bardziej egzotycznie za sprawą tapety z afrykańskim motywem i zwiewnych zasłon.

Nowoczesne mieszkanie ze szczyptą orientu

Celowe powtórzenia

Część meblowych komponentów oraz przepierzanie oddzielające korytarz od kuchni i salonu zostały wykonane z ratanu, który stanowi dopełnienie nowoczesnego designu i stanowi odniesienie do licznych podróży właścicielki. Oprócz tego że dodaje wnętrzu lekkości, jest niezwykle elegancki. Powtarzającym się motywem są również modernistyczne zaokrąglenia (widoczne w górnej części zabudowy kuchennej, frontach szafy w korytarzu, będącej łącznikiem między kuchnią a częścią dzienną, czy kształcie lustra w sypialni).

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Nowoczesne mieszkanie z nutką orientu – metryczka projektu

Typ realizacji: projekt wnętrza mieszkania
Pracownia: Kowalczyk-Gajda Studio
Realizacja: 2022
Lokalizacja: Gdańsk
Zdjęcia: Fotomohito
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!