Tradycja połączona z nowoczesnością

Tradycja połączona z nowoczesnością

Potwierdzeniem tej tezy z pewnością jest dom na Krzeptówkach. Łączy w sobie klasyczną,  góralską architekturę i całkiem nowoczesne rozwiązania we wnętrzach. Dom ma powierzchnię aż 400 m2, więc architekt Kacper Gronkiewicz, mógł zrealizować naprawdę mnóstwo ciekawych pomysłów.

Wnętrza pełne niespodzianek

Chociaż w tym domu już sama aranżacja pomieszczeń jest sporym zaskoczeniem, to dodano do niej jeszcze kilka niebanalnych urozmaiceń. Jednym z nich jest świetlica dla dzieci znajdująca się na strychu. Mogą one zjechać spiralną zjeżdżalnią prosto do pokoju rodziców.

Tradycja połączona z nowoczesnością

Łóżko i sypialnia marzeń

W tak dużym pomieszczeniu właściciele domu mogli sobie pozwolić na naprawdę ogromne łóżko. Zostało zrobione z prawdziwego drewna, co sprawia, że wydaje się jeszcze większe. Nietypowym elementem tego mebla z pewnością jest wezgłowie. Połączono je z szafką umywalkową, która jest elementem otwartej łazienki. Mebel łazienkowy został wykonany z lokalnej pracowni stolarskiej. Każdy jego szczegół świadczy o ogromnym kunszcie i zaangażowaniu stolarzy. Wystarczy tylko wspomnieć o tym, że blat obłożono drewnianym gontem w smoczą łuskę, a blaty płomieniowanym granitem. Nad łóżkiem na rurach ze szczotkowanej miedzi powieszono bardzo ozdobne lustro. Ciekawym elementem w tej sypialni jest również dywan w geometryczne wzory, który wnosi do tej przestrzeni trochę koloru.

Tradycja połączona z nowoczesnością

Naturalne materiały i kolory

Podhale zawsze kojarzyło się z naturalnymi surowcami. Dlatego też w tym domu nie mogło ich zabraknąć. Wykorzystane w tym projekcie materiały to między innymi: wełna, miedź, granit i oczywiście drewno. Wszystkie ładnie się łączą z ścianami i dodatkami w bardzo intensywnych kolorach. Dom na Krzeptówkach długo zostanie w naszej pamięci.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu w górach

Dom w górach – metryczka projektu

Projekt: Karol Gronkiewicz
Zdjęcia: Hanna Połczyńska/Kroniki,  Kaja Osikowska, Monika Filipiuk-Obałek
Realizacja: 2022 rok
Inwestor: prywatny
Typ budynku: mieszkanie
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!