Wnętrze salonu fryzjerskiego w stylu loftowym

Wnętrze salonu fryzjerskiego w stylu loftowym

Studio projektowe Sikora Wnętrza Architektura zawsze zaskakuje. Ich projekty są oryginalne i bardzo odważne. Chyba nikt inny nie wpadłby na to, aby urządzić salon fryzjerski w stylu loftowym. Tym bardziej, że jest to salon należący do Sylvia Gaczorek na ul. Chmielnej 89. To znana w Polsce fryzjerka, która przez lata pracowała w salonach fryzjerskich. Aż w końcu założyła działalność pod własnym nazwiskiem. Mimo młodego wieku, bo niedawno skończyła 32 lata, jest mocno stąpającą po ziemi bizneswoman.

Wnętrze salonu fryzjerskiego w stylu loftowym

Salon fryzjerski Sylvii Gaczorek

Projektanci zdecydowali się połączyć ze sobą ogień i wodę. To znaczy styl loft z artystycznymi elementami. Taki misz masz nie mógł się nie powieść, ponieważ loft z obszarem sztuki jest bardzo mocno związany. W końcu na samym początku artyści tworzyli swoje dzieła w opuszczonych fabrykach. Takie przestrzenie dawały mnóstwo światła i jednocześnie były tanie do wynajęcia.

Dzisiaj zachwycamy się tym stylem już od kilku lat. Jak raz się go pokocha, to trudno się od niego uwolnić. We wnętrzu salonu fryzjerskiego możesz zobaczyć współczesne rzeźby, specjalnie wykonaną na tę okoliczność posadzkę i olejny Janka Sikory inspirowany twórczością Jeana-Michela Basquiat'a.

W tym miejscu nawet ściany są nietypowe. Jedne zostały zrobione z folii budowlanej, a drugie ze stalowych zasłon. W tym salonie uwagę zwracają również betonowa posadzka, dmuchana lampa a także... ściany z surowego gipso-kartonu. Wszystkie te elementy doskonale ze sobą współgrają i tworzą niesamowity klimat.

Co ciekawe, to wnętrze nigdy nie zostanie w stu procentach ukończone. To przestrzeń artystyczna, więc ciągle można coś do niej dodawać. Odwaga przede wszystkim!

Zobacz galerię zdjęć wnętrza salonu fryzjerskiego

Loftowy salon fryzjerski – metryczka projektu

Rodzaj inwestycji: salon fryzjerski
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Pracownia: Sikora Wnętrza
Realizacja: 2022
Zdjęcia: Tom Kurek
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!