Z nutą art deco

Z nutą art deco

Mieszkanie znajduje się w kamienicy na Saskiej Kępie w Warszawie. Zostało zaprojektowane przez architektów z pracowni SAAN. Mieszkanie jest przeznaczone dla rodziny składającej się z trzech osób.

Nowy układ funkcjonalny

Projektanci zamienili część dzienną z nocną. Wydzielili z dawnego salonu trzy pomieszczenia. Są to: sypialnia, korytarz i garderoba. Korytarz otrzymał doświetlenie z okien dachu szedowego. W mieszkaniu znajduje się naturalna podłoga z litego drewna, która została odświeżona i dopasowana do nowego układu funkcjonalnego. Zabudowana na wymiar jest dopasowana do obecnych w mieszkaniu skosów, co sprawia naprawdę niezapomniane wrażenie.

Mieszkanie w Warszawie na Saskiej Kępie

Zielona kuchnia i niebanalny salon

Najważniejszym kolorem w kuchni jest zielony. Kuchnia została oddzielona od salonu dzięki wyspie w stylu art-deco. Ciekawym elementem wyspy są drewniane lamele oraz lampa. W wyspie sprytnie ukryto okap nablatowy.

Mieszkanie w Warszawie na Saskiej Kępie

Przytulna sypialnia i łazienka

W sypialni jedna ściana jest przeszklona i ma prawie cztery metry wysokości. Została przysłoniona drewnianym rusztem, aby przestrzeń stała się jeszcze bardziej przytulna. Intymność domownikom zapewnia znajdująca się wewnątrz sypialni zasłona.

Natomiast w łazience mamy połączenie minimalizmu, złotych, elementów mozaikowych i ciekawej armatury.

Mieszkanie w Warszawie na Saskiej Kępie

Podsumowanie

Projektanci bardzo dobrze wpisali się w oczekiwania i gust właścicieli domu. Wnętrze jest bardzo eleganckie, niestereotypowe, a jednocześnie domowe i przytulne. Zieleń w kuchni wspaniale łączy się z drewnianymi elementami, a łazienka w drewnie ze złotymi dodatkami jest bardzo nieoczywista i przez to trudna do zapomnienia. Ten projekt inspiruje do wprowadzenia zmian również we własnym otoczeniu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie z elementami art deco – metryczka projektu

Nazwa: Mieszkanie w Warszawie na Saskiej Kępie
Inwestor: prywatny
Lokalizacja:  Polska, Warszawa
Pracownia:  SAAN Architekci
Realizacja:  2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!