Mikroapartament w Koszalinie

Mikroapartament w Koszalinie

Niektórzy mogliby powiedzieć, że na nieco ponad dwudziestu metrach kwadratowych absolutnie nie da się rozwinąć aranżacyjnych skrzydeł. Tym bardziej ciekawi nas, co powiecie na projekt kawalerki autorstwa architektów z pracowni AMJ Studio.

Wygoda i funkcjonalność

Wnętrze kawalerki zaprojektowanej przez architektów z pracowni AMJ Studio miało stać się komfortową przestrzenią dla studenta. Osiągniecie takiego efektu na ograniczonym metrażu było możliwe dzięki zastosowaniu funkcjonalnych rozwiązań i postawieniu na przytulne dodatki. Nie bez znaczenia okazał się też wybór kontrastowych kolorów.

Mikroapartament w Koszalinie

Zorganizowana przestrzeń

Na przestrzeń mikroapartamentu złożyły się pokój dzienny, kuchnia i łazienka. W pierwszym z nich wydzielono strefę odpoczynku i strefę pracy. Ich granice wyznacza ażurowa ścianka, za którą „ukryto” miejsce do nauki z biurkiem i wygodnym krzesłem. Linię kuchni tworzy podłoga, której rodzaj i odcień zdecydowanie odróżnia się od paneli w części dziennej. Samo pomieszczenie, utrzymane w ciemnej tonacji kolorystycznej, wygląda niczym „zamknięte” w czarnej ramie, kontrastującej kolorystycznie z barwami dominującymi we wnętrzu.

Mikroapartament w Koszalinie

Jasne wnętrze

W mieszkaniu zastosowano paletę jasnych kolorów – wszystko po to, by optycznie powiększyć wnętrze. Odcienie bieli i antracytu komponują się z żółtym kolorem kanapy i subtelnymi dodatkami z motywem roślinnym. Całość uzupełniają elementy oświetlenia pełniące nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mikroapartamentu

Mikroapartament w Koszalinie – metryczka projektu

Typ realizacji: projekt wnętrza mieszkania
Pracownia: AMJ Studio (arch. Adam Jankowski i arch. Kamil Paszek)
Inwestor: MSD Apartments
Realizacja: 2021-2022
Lokalizacja: Koszalin
Zdjęcia: AMJ Studio
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!