Wnętrze z przewagą bieli? Jest pięknie!

Wnętrze z przewagą bieli? Jest pięknie!

Architektka Karolina Howorko z butikowego Studio HOKA stworzyła niepowtarzalny projekt z przewagą bieli. Dzięki temu, wnętrze jest ponadczasowe. Dodatek koloru sprawił, że białe pomieszczenia stały się przytulnym miejscem do życia. Najważniejsza w tym projekcie była funkcjonalność. Mieszkanie ma pełnić jednocześnie funkcję pracowni artystycznej oraz miejsca do odpoczynku.

Zmiany od podłogi aż po sufit

Przed wojną w tym mieszkaniu znajdował się magazyn domu towarowego. Następnie zamieniono go w mieszkanie. Dodano podwieszany sufit. Architektka postanowiła zdemontować go i w ten sposób powiększyć przestrzeń do aranżacji aż o półtora metra. W ten sposób powstała antresola o powierzchni dziewięciu metrów kwadratowych. Mieszkanie jest bardzo dobrze doświetlone, dzięki dużym oknom.

Wnętrze z przewagą bieli? Jest pięknie!

Otwartość na zmiany

Przestrzeń została zaaranżowana w taki sposób, aby w razie potrzeby można było ją łatwo modyfikować. Inwestor uwielbia dalekie podróże, co zostało podkreślone przy aranżowaniu wnętrza. Przeplatają się w nim różne inspiracje. Jednak najważniejsze jest to, aby przestrzeń łatwo ulegała modyfikacjom. Kuchnię można szybko schować za kotarą. W schodach znajduje się specjalna skrytka na krzesła i składany stół. Dekorację mieszkania stanowią obrazy stworzone przez samą projektantkę. Pozostałe ozdoby to lustra.

Wnętrze z przewagą bieli? Jest pięknie!

Każdy detal jest dobrze przemyślany

W holu znalazło się miejsce na schowki na buty, torby, płaszcze oraz pralkę. Dzięki skrytce umieszczonej w schodach domownicy mogą łatwo zamieniać kuchnię z jadalnią w przestronny salon. Meble na wymiar w tym projekcie zostały wykorzystane w minimalnym stopniu. Najważniejsze było to, aby meble były ruchome. To umożliwia szybkie przearanżowanie przestrzeni.

Wnętrze z przewagą bieli? Jest pięknie!

Antresola – miejsce do pracy i odpoczynku

Na antresoli znajduje się duże łóżko, w którym można zobaczyć niebo. Jest też mały regał oraz szafa na ubrania. Znalazło się również miejsce na składane biurko do pracy, podwójne łóżko. Oświetlenie jest tak zaprojektowane, aby w razie potrzeby można było modyfikować natężenie światła. Ten projekt pokazuje, że prostota w dzisiejszych czasach może zachwycać.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Białe wnętrze – metryczka projektu

Nazwa: Pied-à-terre w centrum Warszawy
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Pracownia: Studio HOKA
Architektka: Karolina Howorko
Zdjęcia: Dzmitry Kalashnikau, Karolina Howorko
Powierzchnia: 20 m² + 9 m² antresoli
Realizacja: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!