Vintage w kolorze

Vintage w kolorze

Mieszkania w kamienicach mają swój niepowtarzalny klimat. Jedne osoby go nie lubią, a inne uwielbiają. Styl vintage jest bliski zarówno projektantce Aleksandrze Hyz, jak i właścicielom mieszkania. Możemy w nim zauważyć meble z lat sześćdziesiątych oraz inne nawiązania do tego stylu.

Na pewno nie ma w nim zbyt wielu dekoracji, za to są kolory. Projektantka stworzyła idealną przestrzeń do życia. Pokazała też, że nostalgia za dawnymi czasami wcale nie musi być czymś złym, czy wstydliwym. We wnętrzach styl retro wspaniale przeplata się z nowoczesnymi elementami. Dzięki temu, mieszkanie w kamienicy jest nie tylko piękne, ale również funkcjonalne.

Mieszkanie o dużym metrażu i potencjale

Mieszkanie ma powierzchnię 115 metrów kwadratowych. Stanowi przestrzeń do życia dla rodziców i dwójki nastolatków. Znajduje się w Warszawie w Śródmieściu. Ciekawe jest to, że właściciele mieszkania zdecydowali się na powrót do pierwotnego układu funkcjonalnego.

Początkowo w tej modernistycznej kamienicy z lat 20. XX wieku były liczne zakamarki, na przykład garderoba. Projektantka zdecydowała się na wydzielenie salonu z kuchnią, długiego korytarza, oraz dwóch łazienek. W tym projekcie znalazło się również miejsce na sypialnię dla nastolatków oraz przestrzeń dzienną. Interesującym akcentem w tym mieszkaniu są dekoracyjne drzwi robione na zamówienie. Obecnie w długim korytarzu znalazło się miejsce na ciąg szaf.

Vintage w kolorze

Dbałość o każdy szczegół

W mieszkaniu zastosowano styl eklektyczny z przewagą vintage. W salonie są mobilne fotele, które można swobodnie przestawiać w zależności od potrzeb. Sofy odświeżono, a ze starego biurka zrobiono…wyspę kuchenną.

Dzięki zaokrąglonym krawędziom szafek kuchennych i przeszkolonym drzwiom do sypialni przestrzeń nabrała klimatu przedwojennego. Na ścianach są dzieła sztuki stworzone przez Filipa Kalkowskiego, zdjęcia przedwojennej Warszawy i pamiątki rodzinne.

Najważniejszy elementem w łazience jest marmur układany w nieregularne prostokąty. Uzupełnia go szafka podumywalkowa z blatami z zielonego marmuru. Natomiast w łazience dla nastolatków są obecne trzy kolory nawiązujące do lat 80. XX wieku. To zielony, czerwony i niebieski.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Kolorowe retro – metryczka projektu

Projekt: Aleksandra Hyz
Zdjęcia: Migdał Studio
Realizacja: 2022 rok
Metraż : 115 m2
Inwestor: prywatny
Typ budynku: mieszkanie
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!