Piekarnik z czerwoną kropką

Piekarnik z czerwoną kropką

Prestiżowa nagroda Red Dot – The Best of the Best po raz pierwszy trafiła w ręce polskiej firmy. To największe wyróżnienie w świecie designu otrzymał piekarnik Zen zaprojektowany przez katowickie biuro Code dla Amiki.

W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało ponad cztery i pół tysiąca produktów. Oceniało je trzydziestoosobowe jury, które tytuły 'najlepszych z najlepszych' przyznało 62 produktom z 19 kategoriach.

Tegoroczny Red Dot jest już drugim na koncie Amiki – w ubiegłym roku firma otrzymała honorowe wyróżnienie za piekarnik Integra EBI 81074 C. Co ciekawe, on także został zaprojektowany przez studio Code. Tworzący je tandem: Magdalena Lubińska i Michał Biernacki jako Moho Design otrzymali czerwoną kropkę w 2008 r. za dywan mohohej!_DIA.

Nadrzędną ideą, jaka przyświecała projektantom piekarnika Zen było założenie, że technologia ma służyć użytkownikowi, a nie wymagać od niego dopasowania się do zaawansowanych rozwiązań. Minimalistyczna forma i intuicyjna obsługa sprawiają, że piekarnik jest produktem przyjaznym użytkownikowi – obsługuje się go tylko dwoma pokrętłami. Dzięki temu, że klient ma do wyboru kilka kolorów frontu i drewnianej rączki, możne łatwo dopasować urządzenie do wystroju kuchni.

Michał Biernacki – autor projektu – mówi: 'Stworzyliśmy przyjazny, emocjonujący produkt, hołdując ważnej dla nas zasadzie „mniej znaczy więcej”. Świadomie zrezygnowaliśmy z nadmiaru zbędnych funkcji. Zależało nam też na wytworzeniu emocjonalnej więzi i miłych, zmysłowych doświadczeń w kontakcie z produktem. Dlatego ZEN ma uchwyt z prawdziwego drewna i prosty, intuicyjny interfejs. Nic się nie świeci i nie atakuje naszych zmysłów. Do tego ascetyczna forma, wyważone proporcje i elegancja matowego szkła. To wycisza i uspokaja. Zen to pierwszy piekarnik, który można spersonalizować, przez co staje się bliższy użytkownikowi. Rodzaj i kolor drewnianego uchwytu można dowolnie skomponować z białym lub czarnym piekarnikiem. Po prostu podzieliliśmy się radością projektowania z innymi.'.

Uroczyste wręczenie tegorocznych nagród Red Dot odbędzie się 2 lipca 2012 roku w Essen. 

fot: katowice.gazeta.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!