Ciepły i przytulny dom

Ciepły i przytulny dom

148-metrowy dom położony w pięknej miejscowości pod Łodzią miał przede wszystkim być miejscem relaksu. Bez wątpienia sprzyja temu bardzo bliskie sąsiedztwo lasów i pól, ale swoje „trzy grosze” (a nawet więcej) dorzuca też aranżacja, od której bije ciepło.

Nowoczesność z nutką klasyki

W opisywanym domu mieszka trzyosobowa rodzina, której mocno zależało na posiadaniu prywatnego azylu. Autorka projektu, Klaudia Tworo, zaproponowała im nowoczesną aranżację, w której zagościł jednak również styl klasyczny, a rolą dodatków było podkreślenie indywidualnych upodobań inwestorów. Nieprzytłaczająca elegancja wnętrza dodatkowo spotęgowała jego przytulność.

Ciepły i przytulny dom

Prosto i z klasą

Dom składa się z salonu połączonego z jadalnią, trzech sypialni, łazienki oraz garderoby z pralnią. Głównym punktem wspólnej strefy dziennej bezapelacyjnie jest stół z ozdobnymi nogami, przy którym toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Kolejnym wykorzystanym tu tradycyjnym akcentem jest podłoga ułożona w ponadczasową jodełkę. Motyw ten powtarza się zresztą na półce nad telewizorem. Kuchnia, w której zamontowano dwa równoległe ciągi szafek, została utrzymana w klasycznej bieli i beżu zestawionymi z ciemniejszą podłogą i srebrnymi uchwytami zabudowy.

Prostota formy, widoczna zarówno tutaj, jak i w pozostałych pomieszczeniach, zostaje nienachalnie przełamana wyrazistymi dodatkami w postaci obrazów i robiących szczególne wrażenie grafik w sypialni i łazience.

Ciepły i przytulny dom

Naturalne motywy i kolory

Bazę kolorystyczną we wszystkich pomieszczeniach stanowią naturalne odcienie barw ziemi i doskonale komponujących się z nimi łagodnych beżów. Są obecne zarówno na ścianach, jak i obiciach mebli (np. na wygodnym narożniku i fotelu w salonie), na podłogach, u wezgłowia łóżka w sypialni inwestorów czy wnętrzu garderoby. Ich konsekwentne zastosowanie pozwoliło nie tylko optycznie powiększyć, ale i uporządkować przestrzeń.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Dom w Rudzie-Bugaj – metryczka projektu

Typ realizacji: projekt wnętrza domu
Pracownia: Klaudia Tworo
Realizacja: 2022
Lokalizacja: Ruda-Bugaj (woj. łódzkie)
Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!