Elegancki i komfortowy mikroapartament

Elegancki i komfortowy mikroapartament

Mieszkanie zostało zaprojektowane przez krakowską pracownię Marbou. Ma układ otwarty, co sprawia, że wydaje się większe niż w rzeczywistości. Podział na strefy jest bardzo subtelny. Materiały zostały dobrane w taki sposób, aby były ponadczasowe. Jednym z takich materiałów jest spiek kwarcowy, który znajduje się na zabudowie kuchennej na blacie stołu oraz na stoliku kawowym. To tylko jedno z wielu interesujących rozwiązań w tym mikroapartamencie.

Kolory w mikroapartamencie

Zgodnie z życzeniem właściciela w pomieszczeniach dominuje szarość w połączeniu z matowymi, czarnymi elementami. Wnętrza ocieplają drewniane akcenty w kolorze naturalnego odcieniu dębu. Wszystko to powoduje, że mieszkanie jest jednocześnie przytulne, stylowe i minimalistyczne. Warto zwrócić uwagę również na przyjemne w dotyku tkaniny oraz zróżnicowanej fakturze.

Elegancki i komfortowy mikroapartament

Materiały zastosowane w mieszkaniu

Materiały wykończeniowe bardzo ciekawie się ze sobą komponują i przeplatają. Często służą również do dyskretnego wydzielenia poszczególnych stref w tej niewielkiej przestrzeni. Jednym z najważniejszych materiałów w tym projekcie był spiek kwarcowy. Na uwagę zasługuje nie tylko jego atrakcyjność pod względem wizualnym, ale również ponadprzeciętna wytrzymałość oraz uniwersalność. Prostota w obróbce to kolejny jest duży atut. Spiek kwarcowy zastosowano w strefie gotowania, na blacie stołu jadalnego oraz na stoliku kawowym. Wspaniale się prezentuje w połączeniu z szaro-drewnianą zabudową kuchenną i strefą salonową.

Natomiast w salonie znalazła się lekka sofa, która wprost zachęca do tego, aby się na niej wygodnie rozsiąść i obejrzeć ulubiony serial. Wspaniałym towarzystwem jest dla niej stolik kawowy z bardzo nietypowym blatem. W tym mikroapartamencie znalazło się jeszcze miejsce na łazienkę, sypialnię i hol. A wszystko to na tak mikroskopijnej przestrzeni.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mikroapartamentu

Mikroapartament z wysokiej jakości materiałów – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, mikroapartament
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Kraków
Projekt: Małgorzata Staniek – Pracownia MARBOU
Zdjęcia: Karol Kleszyk/PROMO FOCUS
Rok: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!