Apartament Chałupnika – nowocześnie i przytulnie

Apartament Chałupnika – nowocześnie i przytulnie

Inspiracją dla tego projektu był surowy minimalizm i naturalne elementy. Te ostatnie sprawiają, że wnętrze jest cieplejsze i bardziej przytulne. Najważniejsze kolory to biel oraz różne odcienie szarości. Stonowane kolory wyjątkowo ciekawie łączą się z dodatkami w czerni. W projekcie zastosowano zachwycającą, włoską armaturę o matowym wykończeniu. Świetnie prezentuje się razem z białymi, wielkoformatowymi płytkami ściennymi.

Jakie materiały zastosowano w projekcie?

Jednym z nich jest tynk imitujący beton. To pierwsze, co mogą zobaczyć goście. Jest surowy, ale to zaraz zostaje przełamane innymi elementami. Betonowa ściana bardzo dobrze współgra z prostymi w formie sprzętami AGD. Naprzeciwko betonowej ściany znalazła się geometryczna zabudowa frontów kuchennych w kolorze białym. Zastosowanie w projekcie najprostszych możliwych barw sprawiło, że wnętrze jest jednocześnie nowoczesne i ponadczasowe. Wszystkie elementy do siebie pasują i się wzajemnie uzupełniają.

Apartament Chałupnika – nowocześnie i przytulnie

Strefa dzienna i jadalnia

Strefa dzienna, jadalnia i kuchnia. Wszystkie te obszary się ze sobą przeplatają. W tym mieszkaniu króluje prostota i minimalizm. Geometryczne formy oraz proste kształty zabudowy kuchennej sprawiły, że stała się bardzo praktyczna. W kuchni zastosowano białe fronty oraz jasno szary spiek kwarcowy. W jadalni musiał się znaleźć drewniany stół, który skutecznie ociepla przestrzeń.

Apartament Chałupnika – nowocześnie i przytulnie

Sypialnia z drewnianymi meblami

Natomiast w sypialni znalazło się miejsce na drewniane meble w kolorze dębu z czarnymi dodatkami. Bardzo dobrze wpisują się one w koncepcję całego mieszkania. W sypialni uwagę zwracają również biała szafa i eleganckie, tapicerowane łóżko.

Apartament Chałupnika – nowocześnie i przytulnie

Mnóstwo ciekawego oświetlenia

W projekcie wykorzystano różne rodzaje opraw oświetleniowych. Dzięki temu oświetlenie spelnia funkcję dekoracyjną oraz praktyczną. Interesujące formy ma lampa nad stołem w kuchni oraz w sypialni. To wnętrze doskonale pokazuje, że minimalistyczna przestrzeń może być domowa i przytulna.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Minimalizm w stonowanych barwach – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, apartament
Pracownia: grid
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Kraków
Powierzchnia: 90 m2
Realizacja: 2021
Zdjęcia: Szymon Konik, Norbert Adamowicz
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!