Dzięki zmianom wprowadzonym przez Konior Studio czytelnie są trzy razy większe! Obecnie są w nich miejsca siedzące dla prawie czterystu czytelników. Wnętrza stały się funkcjonalne i nowoczesne. Biblioteka Narodowa po modernizacji może udostępniać 10 mln woluminów ze swoich magazynów oraz 3,5 miliona obiektów cyfrowych z polona.pl. W czytelniach znalazło się miejsce na cztery razy więcej książek z wolnym dostępem. Powstały czytelnie mniejsze, specjalistyczne, dla zespołów badawczych.
Fot: Paweł Morawiec
Aby nadać Bibliotece Narodowej jeszcze więcej szlachetności Konior Studio wykorzystało takie materiały, jak: miedź, stal, drewno i kamień. Rzucającym się w oczy elementem jest sufit z miedzianej siatki. W przestrzeni zaprojektowanej na nowo nie ma już żadnych barier architektonicznych. Dlatego mogą z niej bez obaw korzystać również osoby z niepełnosprawnościach oraz w starszym wieku.
W Bibliotece Narodowej znajdują się aż cztery wewnętrzne ogrody o różnej stylistyce. Roślinność w nich została bardzo starannie dobrana, aby zachwycała o każdej porze roku.
Chciałabym tutaj również wspomnieć o tym, że ogromne wrażenie zrobiła na mnie również lada główna. Jest nowoczesna, dostępna dla wszystkich i spójna z pozostałymi elementami projektu Konior Studio.
Projekt: Konior Studio
Zdjęcia: Paweł Morawiec, Jakub Certowicz.
Realizacja: 2022 rok
Inwestor: publiczny
Typ budynku: biblioteka
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Opracowanie: Marlena Kopacz
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Ten lokal powstał z sentymentu do „tradycyjnego” polskiego fast foodu...
czytajNowy hotel w kamienicy mieszącej restaurację, pub oraz salę bankietową...
czytajZnajdująca się na warszawskim Żeraniu Fabryka Samochodów Osobowych od wielu...
czytajJaka stylistyka najlepiej pasuje do baru z kultowymi zapiekankami? Sprawdź!
czytaj
Ilość komentarzy: 0