Mieszkanie jak… dom nad rzeką

Mieszkanie jak… dom nad rzeką

Warszawskie mieszkanie o powierzchni 120m2 zachwyca wnętrzem zaprojektowanym przez Pawła Łęczyckiego z pracowni Modeko.Studio. Jest tu jasno, naturalnie i niezwykle przestronnie.

Azyl

Na co dzień mieszkająca na wsi właścicielka mieszkania w Warszawie mówi o nim, że to jej „miejska oaza”, o której marzyła podczas swoich pobytów w stolicy. Żeby mogła się nią cieszyć, trzeba było zupełnie zmienić układ funkcjonalny lokalu zaproponowany przez dewelopera i mocno otworzyć strefę dzienną. Całość dopełnił widok na drzewa rosnące w okolicznym parku. A co wydarzyło się w samym wnętrzu?

Mieszkanie jak… dom nad rzeką

Światło i leitmotiv

Już pierwsze chwile spędzone w apartamencie nie pozostawiają wątpliwości: pierwsze skrzypce gra tu naturalne światło, przenikające na korytarz zarówno od strony salonu, jak i sypialni, dzięki drzwiom z ornamentowego szkła w charakterystycznej czarnej ramie. Obramowania w tym kolorze są zresztą motywem obecnym niemal w każdym pomieszczeniu – stanowią obrys kształtu mebli, ścian i wnęk, a zarazem wyznaczają naturalną granicę między wykorzystanymi materiałami wykończeniowymi takimi jak drewno, forniry i spieki kwarcowe.

Mieszkanie jak… dom nad rzeką

W rytmie natury

W „miejskiej oazie” nie mogło zabraknąć naturalnych kolorów, czyli barw ziemi i nieba. Zielenie, szarości i beże korespondują z delikatnie bielonym odcieniem naturalnego dębu stanowią tło dla wspomnianych już czarnych detali. Niepodważalny związek z Matką Naturą mają też wykorzystane materiały wykończeniowe: dębowe drewno na podłodze i zabudowach, spieki kwarcowe o strukturze betonu, ażurowy regał przy wejściu do salonu i tak sama lampa nad stołem w niewielkiej jadalni będącej częścią kuchni. Wrażenie robi także ich wielofunkcyjność i celowo ograniczona ilość. W połączeniu ze spójną kolorystyką sprawiają, że poszczególne pomieszczenia przenikają się ze sobą, tworząc przemyślaną całość.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie jak dom nad rzeką – metryczka projektu

Typ projektu: projekt wnętrza mieszkania, projekt części mebli
Pracownia: Modeko.Studio
Realizacja: 2022
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Marcin Grabowiecki
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!