Pergola - zapewnij sobie i swoim gościom komfort na tarasie

Pergola - zapewnij sobie i swoim gościom komfort na tarasie

Jeżeli szukasz sposobu, by zapewnić swoim domownikom i gościom komfort na tarasie, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie może być nowoczesna pergola. Za jej pomocą możesz stworzyć swoją oazę w ogrodzie, gdzie będziesz wypoczywać i organizować spotkania towarzyskie przy każdej pogodzie. Przeczytaj, dlaczego warto zdecydować się na pergolę ogrodową i jak stworzyć ciekawe, niebanalne aranżacje.

Pergola – ciekawy sposób na aranżację tarasu

Zadbany taras stanowi nie tylko przedłużenie salonu, ale i bardzo reprezentacyjne dodatkowe pomieszczenie, które może stać się wizytówką domu. Gdy nadchodzą ciepłe wiosenne dni, najprzyjemniej jest spędzać czas na świeżym powietrzu. Idealnie, jeżeli w swoim ogrodzie możemy stworzyć własną oazę - ciekawy taras w otoczeniu kwiatów i zieleni. To miejsce, gdzie możemy wypoczywać przy filiżance kawy z ciekawą książką w ręku, lub zapraszać znajomych na imprezy i wspólne grillowanie. Aby był funkcjonalny, należy dobrze zastanowić się nad jego aranżacją. W tym kontekście niezwykle ważne będzie nie tylko odpowiednie umeblowanie, oświetlenie i udekorowanie kwiatami, ale przede wszystkim zadaszenie.

Bardzo praktycznym i estetycznym rozwiązaniem, które znajduje wiele zwolenników jest pergola, na przykład popularna pergola kratka. Nie tylko chroni ona przed złymi warunkami pogodowymi – wiatrem, słońcem i deszczem, ale i atrakcyjnie się prezentuje. To dobry sposób na to, by podzielić przestrzeń w ogrodzie, a także schować się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i zadbać o prywatność.

Pergola - zapewnij sobie i swoim gościom komfort na tarasie

Estetyczna i funkcjonalna pergola na taras

Aby wykonać praktyczne i funkcjonalne zadaszenie tarasu, nie trzeba mieć pozwolenia na budowę. Montaż pergoli nie powinien nastręczać wielu problemów i wiązać się z dużymi kosztami. Warto jednak poszukać odpowiedniego modelu, co do którego będziesz mieć pewność, że sprawdzi się w każdych warunkach i posłuży Ci przez lata. Pergola powinna być szczelna, wytrzymała i odporna na różne warunki atmosferyczne. Zadaszenie powinno pozwolić nam przebywać na tarasie również w czasie deszczu, silniejszego wiatru czy śniegu – dlatego też pergola musi być odporna na duże obciążenia. Wiele modeli wyposażonych jest również w szklane panele boczne, które zapewniają dodatkową ochronę. Możesz także zainwestować w specjalne promienniki ciepła, które pozwolą Ci utrzymać przyjemną temperaturę przez cały rok. Jeżeli chodzi o względy estetyczne, to z całą pewnością znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu – wybór różnego rodzaju wzorów w sklepach jest ogromny.

Pergola - zapewnij sobie i swoim gościom komfort na tarasie

Idealna aranżacja tarasu – pergola w roli głównej

Bez względu na to, czy bardziej odpowiada Ci pergola lamelowa, tkaninowa czy tradycyjna pergola-kratka, możesz wykorzystać ją, by stworzyć na tarasie swój wyjątkowy salon pod chmurką. Wystarczy zamówić odpowiednie meble – na przykład gotowe komplety na taras, a w jego rogu ustawić grilla. Jeżeli zamontujesz odpowiednie oświetlenie, na tarasie przyjemnie będzie spędzać czas również wieczorami i podczas przedłużających się do późnej nocy imprez. Zawsze warto pomyśleć o ustawieniu na tarasie roślin w dekoracyjnych donicach – na przykład roślin pnących się po kratkach pergoli. Ciekawego charakteru aranżacji mogą dodać również dekoracyjne dodatki, takie jak ozdobne poduszki czy lampiony.

Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!