Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Po pandemicznej izolacji wracamy do rzeczywistości i zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia naszego dorocznego plebiscytu architektonicznego – Galę Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021. Odbędzie się ona 1 czerwca 2022 roku o godz. 17:00 w Orientarium ZOO w Łodzi. Tego dnia zostaną wręczone nagrody w głosowaniu internatów, poznamy wyniki głosowania jury oraz zwycięzcę Grand Prix, a także będziemy mieli okazję na zwiedzanie spektakularnego obiektu Orientarium ZOO. Zapraszamy do rejestracji.

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 to doskonała okazja nie tylko do podsumowania ubiegłego roku w polskiej architekturze, ale także możliwość spotkania po długiej przerwie i wymiany poglądów w branżowym gronie.

Plebiscyt Polska Architektura XXL to najbardziej kompleksowy przegląd aktywności polskiej architektury. Świadczy o tym ilość wybranych realizacji oraz profesjonalne grono jurorów oceniających dokonania pracowni projektowych. Projekty były wybierane w sześciu kategoriach i 12 subkategoriach. Została również przyznana nagroda Grand Prix. W sumie oddano w nim ponad 27,5 tysiąca głosów na 61 realizacji architektonicznych.

Co w programie Gali?

Poza ogłoszeniem wyników uczestnicy będą mogli wysłuchać ciekawego wykładu o tegorocznym laureacie Nagrody Pritzkera 2022, który poprowadzi Anna Cymer, historyczka architektury, laureatka Nagrody Dziennikarskiej Izby Architektów RP. Autorka książki "Architektura w Polsce 1945 - 1989".

Goście Gali wysłuchają również wykładu dotyczącego zwycięskiego obiektu w kategorii głównej – Grand Prix, który poprowadzą autorzy projektu. Kto to będzie? Tego jeszcze nie zdradzimy.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie bankiet oraz spacer architektoniczny po Orientarium, który poprowadzą architekci z pracowni ArC2 Fabryka Projektowa.

Wyjątkowe miejsce, jakim jest Orientarium to architektura tworzona z myślą o dwóch bardzo różnych grupach „użytkowników”: bo kto jest ważniejszy w takim projekcie, zamieszkujące budynek zwierzęta, czy chcący je oglądać ludzie? Jednocześnie budynek musiał spełniać warunki tłumnie odwiedzanego obiektu turystycznego. Czy udało połączyć się te funkcje? Tego właśnie dowiedzą się goście podczas spaceru architektonicznego.

Aby wziąć udział w Gali wystarczy zapisać się TUTAJ lub skorzystać z formularza poniżej

Organizator

 

 

Współorganizator Gali

 

Partner Gali

 

Partnerzy wspierający Galę


 

 

Patronat honorowy

Patronat honorowy wiceprezesa

Rady Ministrów, ministra kultury,

dziedzictwa narodowego

pana prof. Piotra Glińskiego.

 

 

Patroni medialni

 


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!