Mieszkanie pełne roślin

Mieszkanie pełne roślin

Mieszkanie na warszawskim Grochowie odrobinę przypomina dom pod miastem, a trochę apartament skąpany w zieleni naturalnych roślin. Jest tu luksusowo, ale jednocześnie kameralnie. Zajrzyjcie do środka.

Zielona przestrzeń

Wytyczne inwestorki były bardzo jasne: zależało jej na przestrzeni pełnej światła, pozbawionej wąskich przejść i zakamarków oraz połączenie wnętrza z ogrodem  – obowiązkowo otoczonej roślinami. Architektki z pracowni MoodWorks, Karina Snuszka i Dorota Kuć, doskonale wiedziały, jak je spełnić. Po pierwsze: elementy wyposażenia prosto od czołowych producentów, po drugie paleta barw, która podkreśli wyjątkowe miejsce natury w tej aranżacji. Bo koncepcja biophilic design nie jest już tylko i wyłączne domeną powierzchni biurowych – coraz odważniej gości we wnętrzach prywatnych.

Mieszkanie pełne roślin

Oranżeria zamiast jadalni

W mieszkaniu znajdują się dwa pokoje, ale bez dwóch zdań przestrzeń należy tu do dwóch oranżerii – jednej tuż przy kuchni, i pełniącej jednocześnie pełni funkcję jadalni, oraz drugiej, która jest w zasadzie połączonym z sypialnią domowym SPA z prawdziwego zdarzenia. Wszystko za sprawą wykonanej na zamówienie armatury i wolnostojącej wanny tworzących prywatną strefę relaksu.

Mieszkanie pełne roślin

Miejsce odpoczynku

„Relaks” mógłby zresztą stać się hasłem przewodnim całej aranżacji. Obecność roślin we wnętrzu sprzyja odpoczynkowi. Całość dopełniają delikatne odcienie beżu i jasnego drewna, z którymi kontrastuje ciemniejsze wybawienie półek w salonie i zabudowy kuchennej.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie pełne roślin – metryczka projektu

Typ projektu: projekt wnętrza mieszkania
Pracownia: MoodWorks
Realizacja: 2022
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Tom Kurek
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!