Mieszkanie w stylu modernistycznym

Mieszkanie w stylu modernistycznym

Projekt wnętrza został zrealizowany w budynku z lat 60-tych ubiegłego wieku. Twórcami tego obiektu byli Jerzy Gieysztor i Jerzy Kumelowski. Mimo, że budynek powstał w PRL-u, to nie ma nic wspólnego z niską jakością tamtej ery. Nie dość, że jest piękny, to również do jego wykonana wykorzystano wysokiej jakości materiały budowlane.

Jaki był cel projektu?

Projektantkom znajdującego się w nim 58-metrowego mieszkania zależało na tym, aby zachować klimat i duszę z tamtych lat. Dlatego postawiły na minimalizm połączony z modernizmem. Autorką tego nietuzinkowego projektu wnętrza jest Katarzyna Wisławska z pracowni Studio WIDNO.

Mieszkanie w stylu modernistycznym

Mieszkanie z wieloma balkonami

Zachwycające wnętrze to jedno. Nie mogę tutaj jednak zapomnieć o balkonach. To mieszkanie ma ich aż trzy na różne strony świata. Jeden balkon ,,wychodzi” na zadrzewiony skwer.

Kolory zastosowane w projekcie również nawiązują do natury. Są stonowane przez co dobrze się w tej przestrzeni wypoczywa. Zastosowane w projekcie kolory to beże, biele oraz w mniejszym stopniu część. Podłogi pokryto cementem, co sprawiło, że mieszkanie stało się wyższe. W mieszkaniu dominuje minimalizm. Jednak jest on przełamany przez miękkie dodatki i naturalne materiały. Skoro jestem już przy dodatkach, to w tej przestrzeni uwagę zwracają na przykład: czarno-białe fotografie w dekoracyjnych ramkach, kryształowy kinkiet albo srebrna szczotka do włosów w stylu vintage.

Mieszkanie w stylu modernistycznym

Elementy modernistyczne w przestrzeni

Nawiązania do tego stylu architektonicznego to między innymi: ryflowane szkło, kontakty w stylu retro, drewno, meble z lat 60-tych oraz krzesło znanej marki. Ciekawym elementem jest obraz sławnego malarza młodego pokolenia. To mieszkanie jest przytulne i pozwala się oderwać od pędu dużego miasta. Zapomnieć o tym, że już nadszedł XXI wiek.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie z elementami modernistycznymi – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, mieszkanie
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Projekt: Studio Widno, Katarzyna Wisławska
Zdjęcia: Katarzyna Ramocka, Michał Woroniak / ZASOBY STUDIO
Metraż: 58 m2
Rok: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!