Styl vintage w kolorach

Styl vintage w kolorach

W Warszawie są takie dzielnice, w których nowe budownictwo doskonale łączy się z przedwojenną zabudową. Jednym z takich miejsc jest właśnie Górny Mokotów. Liczne parki oraz tereny zielone zachęcają do tego, aby w tej dzielnicy stworzyć sobie własne miejsce na Ziemi. Tak zrobili właściciele tego kolorowego mieszkania.

Styl vintage w trochę nowym wydaniu

Mieszkanie pochodzi z rynku wtórnego. Znajduje się z budynku z lat pięćdziesiątych poprzedniego wieku. Ma prawie 60 metrów kwadratowych. Tuż po zakupie te cztery kąty wymagały solidnego remontu. Nikt nic w nim nie zmieniał od czasów Gomułki. Dlatego nowym właścicielom nie żal było niczego. Chętnie przystali na propozycje architekta dotyczące zmian układu funkcjonalnego. Stworzenia projektu podjęła się architektka Anna Błaszczyk, właścicielka pracowni architektury wnętrz Artewizjon, Zmiany funkcjonalne miały polegać między innymi na wygospodarowaniu miejsca na salon z aneksem kuchennym oraz dwie komfortowe sypialnie. Właściciele zdecydowali się na styl vintage w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami. Zobacz, jak udało im się ten pomysł wcielić w życie.

Styl vintage w kolorach

Przestronny salon

Strefa dzienna zajmuje aż 24 metry kwadratowe. Dołączony jest do niej mały balkon. Poszczególne obszary w tym pomieszczeniu podzielono za pomocą różnego rodzaju podłóg. W części dziennej jest posadzka z heksagonalnych płytek w jasnoszarej kolorystyce. Natomiast w części wypoczynkowej zostały położone dębowe deski.

Pomiędzy aneksem kuchennym a salonem znalazło się miejsce na część jadalnianą. Możesz w niej zobaczyć duży rozkładany stół z drewna oraz wiszącą lampę z abażurem wykonanym z tworzywa imitującego beton. Swoją drogą ostatnio niesamowicie modny. Mieszkanie to nie jest sam salon, więc przejdźmy teraz do pozostałych pomieszczeń.

Styl vintage w kolorach

Szaro-niebieska sypialnia

W sypialni dominują właśnie te dwa kolory. Powodują one, że pomieszczenie jest eleganckie. Jednocześnie jest na tyle stonowane, że nikt nie będzie miał w nim problemów z zasypianiem. W sypialni znalazła się również praktyczna półka na książki. Znajduje się w niewielkiej odległości od łóżka. W sypialni jest również pojemna szafa wnękowa na ubrania.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Vintage na Mokotowie- metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, mieszkanie
Inwestor: prywatny
Powierzchnia: 57 m2
Lokalizacja: Mokotów, Warszawa
Projekt wnętrza: Anna Błaszczyk, Artewizjon
Fotograf: Michał Sierakowski
Rok: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!