Industrialny komfort w mieszkaniu

Industrialny komfort w mieszkaniu

Niewielkie mieszkanie na Mokotowie stało się funkcjonalnym, a jednocześnie stylowym azylem. Wszystko dzięki architektom z pracowni KODO.

W zgodzie z potrzebami

Zaaranżowanie 35-metrowego mieszkania wiązało się z wieloma wyzwaniami. Na pierwszym planie od samego początku były potrzeby domowników. To właśnie w oparciu o nie został zmieniony układ funkcjonalny. Punktem wyjścia stało się połączenie kuchni ze strefą dzienną, a także wydzielenie sypialni.

Industrialny komfort w mieszkaniu

Cenna przestrzeń

Ścianę pomiędzy pomieszczeniami zastąpiło szklane przepierzenie z kotarami, które powiększyło ograniczoną przestrzeń, ale też dodało wnętrzu nieco prywatności. Widoczny podział na strefy pozwolił natomiast je uporządkować. Funkcjonalność udało się uzyskać w dużej mierze dzięki umiejętnemu połączeniu elementów różnych stylów aranżacyjnych – loftowego, vintage i klasycznego.

Industrialny komfort w mieszkaniu

Moc kolorów i wyrazisty akcent

We wnętrzu dominują odcienie gołębiego błękitu, ciemnego grafitu, czerni, brązu i ceglanej czerwieni skomponowane ze złotymi dodatkami. Chłodne barwy zastosowano głównie w łazience i kuchni. Miejsce dla cieplejszych tonów zarezerwowano z kolei w sypialni i salonie. W tym ostatnim pomieszczeniu niekwestionowaną gwiazdą jest wyrazista turkusowa kanapa, która zdecydowanie wyróżnia się na tle całej aranżacji.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie na Mokotowie - metryczka projektu

Typ projektu: projekt wnętrza mieszkania
Pracownia: KODO
Realizacja: 2022
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia/Źródło: Pracownia 
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!