Modernizm z lat 20. w kawalerce

Modernizm z lat 20. w kawalerce

Stylistyka lat 20. ubiegłego wieku nadal jest bardzo aktualna i zachwyca kolejne pokolenia. Do dzisiaj chętnie po nawiązania do tamtego okresu sięgają zarówno właściciele mieszkań, jak i projektanci wnętrz. Dowodem na to jest jedna z ostatnich realizacji architektów wnętrz z pracowni Sobkowiak Architektura. Mieszkanie to duża kawalerka o powierzchni 35 metrów. Znajduje się w kamienicy, co jeszcze lepiej oddaje klimat dawnych lat.

Wnętrze pełne ciepłych kolorów

Właścicielce zależało na tym, żeby w jej mieszkaniu znalazły się ciepłe, naturalne kolory. W projekcie zostały wykorzystane różnorodne odcienie pomarańczy, różów oraz bordo. Zostały one sprytnie przełamane akcentami w kolorze czerni i bieli.

Mieszkanie jest bardzo dobrze doświetlone. Dzięki temu, barwy mogą wyglądać trochę inaczej w zależności od pory dnia.

Modernizm z lat 20. w kawalerce

Starannie dobrane meble i dodatki

Wyposażenie tego mieszkania można nazwać awangardową wersją modernizmu z lat 20. Wybrane przez projektantów meble, oświetlenie i dodatki sprawiają, że wnętrze jest bardzo spójne i klimatyczne.

Modernizm z lat 20. w kawalerce

Niewielkie przestrzenie – wielkie wyzwania

Kawalerka mieści się na warszawskim Śródmieściu w zabytkowej kamienicy. To znacznie utrudniało projektowanie, bo nie można było zmienić układu funkcjonalnego. Projektanci zdecydowali się na subtelne wydzielenie z salonu stref sypialni i kuchni. W wejściu do sypialni znalazł się tylko ruchomy parawan. Zarówno meble, dekoracje, jak i oświetlenie miały za zadanie stworzyć przestrzeń wygodną i jednocześnie zapadającą w pamięć.

We wnętrzu dominują obłe formy. Dzięki nim, przestrzennej wydaje się bardziej miękka, przytulna i przyjazna dla użytkowników. Meble, na które warto zwrócić uwagę to między innymi: wygięta w łuk kanapa, stolik kawowy, czy wyjątkowe drewniane meble na planie owalu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Modernistyczna kawalerka – metryczka projektu

Studio: Sobkowiak Architektura
Projektanci:  Agata Sobkowiak
Lokalizacja:  Śródmieście, Warszawa
Kraj:   Polska
Realizacja: 2022 rok
Ogólna powierzchnia: 35 m²
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!