Gabinet stomatologiczny niczym… klimatyczna kawiarnia

Gabinet stomatologiczny niczym… klimatyczna kawiarnia

Wyobraźcie to sobie: idziecie do dentysty, wchodzicie do środka i… czujecie się jak w kawiarni. Strach znika i właściwie nie możecie się doczekać swojej wizyty. Niemożliwe? Zanim odpowiecie, przeczytajcie o nowo otwartym centrum dentystycznym Medicover Stomatologia na Bemowie.

Przełamywanie stereotypów

Inwestycja na Bemowie to już czwarte tego rodzaju centrum stomatologiczne Medicover Stomatologia otwarte w Warszawie. Sposób jego działania opiera się na autorskiej koncepcji „Rytuał Uśmiechu”, której głównym celem jest pomoc pacjentom w radzeniu sobie z lękiem związanym z wizytą u dentysty i udowodnienie, że jego gabinet wcale nie musi wyglądać tak, jak wszyscy sobie to wyobrażamy.

W procesie tworzenia tego miejsca brali udział architekci zajmujący się głównie projektowaniem przestrzeni lifestyle’owych i psychologowie, których wkład okazał się bezcenny.  Wnętrze sprzyja relaksowi, a do osiągnięcia tego efektu wykorzystano rozwiązania doskonale znane ze stylowych kawiarni.

Gabinet stomatologiczny niczym… klimatyczna kawiarnia

Poczekalnia niczym strefa relaksu

Dorośli i mali pacjenci czekają na swoją wizytę w wygodnych fotelach vintage, w otoczeniu kilkuset książek z bibliotecznych zbiorów, naturalnych roślin i ścian w ciepłych kolorach, które za nic nie kojarzą się ze sterylnością panującą w podobnych miejscach. Każdy, kto ma na to ochotę, może zaparzyć sobie filiżankę kawy lub herbaty na stoisku kawowym. Na najmłodszych czeka też specjalny kącik zabaw, który na pewno umili im stresujący czas oczekiwania.

Z głośników sączy się muzyka jazzowa, a zapach jednoznacznie kojarzony z gabinetem stomatologicznym zastąpiła kompozycja zapachowa olejków eterycznych. Oprócz elementów vintage i biophilic design pojawiły się tu też akcenty typowo industrialne (np. rdzewiona blacha).

Gabinet stomatologiczny niczym… klimatyczna kawiarnia

Nowoczesny wygląd, nowoczesny sprzęt

Z nowoczesnością wnętrza w pełni korespondują też usługi oferowane w tym miejscu. Najnowszej generacji sprzęt pozwala zapewnić pacjentom nie tylko precyzyjne, ale – co pewnie dla nich najważniejsze – szybsze i bezbolesne leczenie. Kolejna dobra informacja jest taka, że jeszcze w tym roku zostaną otwarte kolejne centra tego typu.

Zobacz galerię zdjęć gabinetu stomatologicznego

Centrum Medicover Stomatologia na Bemowie – metryczka projektu

Typ realizacji: wnętrze centrum stomatologicznego
Realizacja: 2022
Lokalizacja: Warszawa
Źródło: medicover
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!