Kolorowe apartamenty na Powiślu

Kolorowe apartamenty na Powiślu

Całkiem niedawno warszawskie Studio Rysik zajęło się aranżacją dwóch apartamentów pod wynajem na Powiślu. Z nazwy jest „zielono” i „niebiesko”, ale wnętrze to tak naprawdę dialog współczesności  z przeszłością.

Dzielnica z historią

Powiśle pełniło niegdyś rolę głównej przemysłowej dzielnicy stolicy. Później zostało niemal całkowicie zniszczone podczas powstania warszawskiego, a następnie było stopniowo odbudowywane. Przykłady współczesnej architektury przeplatają się tu z budynkami-pomnikami historii. Właśnie to wyraźne połączenie przeszłości i teraźniejszości zainspirowało architektki ze Studia Rysik do stworzenia projektu będącego „zespoleniem dwóch światów”. 

Kolorowe apartamenty na Powiślu

Przemyślana przestrzeń

Apartament Zielony znajduje się na pierwszym piętrze budynku, natomiast Apartament Niebieski – na trzecim. Niewielki metraż (36m2) nie przeszkodził w wydzieleniu prywatnej przestrzeni sypialnianej, w której znalazło się także miejsce do pracy. Zabieg aranżacyjny polegający na zastosowaniu dekoracyjnej ażurowej szklanej ściany pozwolił dobrze doświetlić nie tylko strefę nocną, ale i pozostałe części mieszkania. W kuchni zamocowano ją na wyspie o opływowym kształcie wykończonej lastryko – materiałem, który pojawia się również w korytarzu.

Kolorowe apartamenty na Powiślu

Stonowane kolory, subtelne dodatki

Oba apartamenty są utrzymane w stonowanej kolorystyce. Mamy tu głównie beże, biele i szarości ocieplone odcieniem drewna na szafkach i ułożonej w jodełkę podłodze oraz kontrastujące z czarnymi dodatkami). Sugestywny historyczny akcent stanowią szafki w stylu retro. Jedna z nich znalazła się w salonie, natomiast druga – pod umywalką w łazience.

Zobacz wnętrze mieszkania w jasnych odcieniach

Apartamenty na Powiślu – metryczka projektu

Typ realizacji: projekty wnętrz dwóch apartamentów
Pracownia: Studio Rysik
Realizacja: 2022
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia/Żródło: Studio Rysik
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!