Lokal w duchu eko

Lokal w duchu eko

Jeżeli lubisz otaczać się roślinami, to z pewnością spodoba Ci się w Wiele Dobrego. To połączenie sklepu, bistro i kawiarni. Jednym z ciekawszych elementów zaprojektowanych przez architektów wnętrz z pracowni Five Cell jest przestrzenny, modułowy sufit. Projekt tego miejsca otrzymał nagrodę w międzynarodowym konkursie European Property Awards. Koniecznie przyjdź do tej kawiarni, aby zobaczyć jedno z najlepszych wnętrz w Europie.

Mnóstwo roślinnych akcentów

Pierwsze, co rzuca się w oczy po wejściu do Wiele Dobrego, to bardzo dużo podwieszanych elementów w kształcie liści. Patrzenie na nie działa relaksująco. Bardziej intensywne kolory występują na lampach w odcieniach pomarańczy. Można się tutaj poczuć, jak na letniej łące pełnej słońca.

Liście na suficie poza funkcją dekoracyjną mają jeszcze jedno zadanie. Naprawdę bardzo sprytnie ukrywają rozbudowaną wentylację i zapewniają odpowiednią akustykę w pomieszczeniu. Dzięki temu, że Wiele Dobrego jest doskonale doświetlone i ma wiele okien, to ten niezwykle nietypowy sufit przechodnie widzą z daleka. Niektórzy nawet do niego zaglądają i w końcu decydują się na zamówienie czegoś pysznego.

Lokal w duchu eko

Konkurencją dla sufitu jest lada

Lada jest spokojniejsza, ale za to bardziej imponująca. Jest podświetlana i została wykonana z naturalnego kamienia o zielono-mlecznym kolorze. Znajduje się naprzeciwko wejścia na głównej ścianie. W tym meblu uwagę zwraca piękna, naturalna struktura kamienia. Podświetlenie pozwala na zmianę intensywności zielonego koloru i stworzenie odpowiedniego klimatu we wnętrzu.

Na plecach lady użyto ręcznie formowanych kafli o organicznym kształcie i szkliwionej powierzchni. Nad nimi znajduje się jasno- szara kratka, na której są półki i wieszaki ekspozycyjne, menu. Na kratce nie zabrakło dużej ilości żywych roślin. We wnętrzu lokalu znajduje się również tapicerowana kanapa, która zapewnia gościom trochę prywatności. Zaraz przy niej jest lustro, które daje wrażenie multiplikacji.

Bardzo ciekawym miejscem w Wiele Dobrego jest łazienka. Jest wystrój nawiązuje do egzotycznych podróży. Lokal zasługuje nie tylko na wiele słów uznania, ale też na tłumy gości.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza lokalu

Wiele Dobrego w roślinnych klimatach – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, bistro, kawiarnia
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Wilanów, Warszawa
Projekt wnętrza: Five Cell
Autorzy projektu: Maciej Kurkowski, Mariola Kawa
Zdjęcia: Yassen Hristov
Rok: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!