Krakowski klimat

Krakowski klimat

Przy projektowaniu wnętrza dla rodziny największym wyzwaniem jest to, aby choćby w minimalnym stopniu zaspokoić oczekiwania i potrzeby wszystkich domowników. Im mniej metrów, tym trudniej. Tutaj udało się stworzyć bardzo funkcjonalną przestrzeń na ograniczonym metrażu.

Z jakich pomieszczeń składa się projekt?

Najważniejszym kolorem w tym mieszkaniu jest biel. Ładnie komponuje się ona z kolorowymi akcentami. Salon jest połączony z kuchnią. W niej natomiast mamy zabudowę z niskim, marmurowym blatem. Nie zabrakło w niej również dużego stołu, przy którym mogą spożywać posiłki i rozmawiać wszyscy domownicy. W tym miejscu znalazła się też przestrzeń na fotel pochodzący z lat 70-tych ubiegłego stulecia.

Krakowski klimat

Pokój dla dzieci i sypialnia

W pokoju dziecięcym mamy szafę, która już dawno skończyła sto lat. Prezentuje się naprawdę okazałe i każde dziecko ją pokocha. Choćby za to, że w razie potrzeby można się w niej schronić. Natomiast dodatki w pokoju dziecięcym są naprawdę minimalistyczne.

Podobnie wygląda sypialnia dla rodziców. Mamy w niej tylko najpotrzebniejsze meble. Natomiast domownicy w późniejszym czasie w razie potrzeby będą mogli zmienić wnętrze, wykorzystując do tego dodatki.

Krakowski klimat

Przeciwieństwa się przyciągają

To najlepiej widać w łazience. Znajdują się w niej na przykład białe kafelki z ciemną fugą. Mocnym akcentem w tym pomieszczeniu jest również kolorowa zabudowa pod umywalkę i grzejnik. Grzejnik swoim kolorem bardzo mocno nawiązuje do szafki łazienkowej.

To mieszkanie tak naprawdę mogłoby być bez wyrazu. Trudno jest zrobić projekt na 40 metrach kwadratowych, który pogodziłby w sobie wszystkie potrzeby domowników. A jednak…W tym mieszkaniu z pewnością chciałaby zatrzymać się na dłużej niejedna rodzina. Mamy tutaj: przytulność, nowoczesność, minimalizm i kolor. Czy w ogóle można pragnąć czegoś więcej na tak ograniczonej przestrzeni? Projekt wnętrza jest tak ciekawy i funkcjonalny, że jednocześnie zachęca do zrobienia sobie remontu we własnym mieszkaniu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Minimalistycznie i z kolorem – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, mieszkanie
Projekt: Lokal Studio
Zdjęcia: Ayuko Studio
Lokalizacja:Kraków
Rok: 2020
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!