Piękny dom w kolorach ziemi

Piękny dom w kolorach ziemi

Jeżeli marzysz o kolorowym i nowoczesnym wnętrzu, to powinieneś obejrzeć ten projekt. Stworzyła go architektka Małgorzata Pojęta z pracowni Poma Home. Dominują w nim ciepłe kolory, takie jak na przykład beże, pomarańcze i brązy. Wbrew pozorom, naprawdę wspaniale się one komponują z zieleniami i niebieskościami.

Styl? Jedyny w swoim rodzaju

Ten dom architektka zaprojektowała dla samej siebie. Mogłoby się wydawać, że będzie ono spójne pod względem stylistycznym. W końcu, nikt tak nie czuje stylu, jak architekci wnętrz. A tu zaskoczenie. Tego mieszkania w żaden sposób nie da się włożyć do jednej szuflady. No, chyba, że miałaby ona napis ona napis Małgorzata Pojęta.

Mamy tutaj mieszkankę takich stylów, jak: urbanjungle, memphis, minimalizm i nowoczesność. To prawda, że nie każdy zdecydowałby się na właśnie takie połączenie. Jednak w tym przypadku nie chodziło o to, aby pójść za modą. Ważne było, aby stworzyć dom w stu procentach zgodny z gustem domowników.

Piękny dom w kolorach ziemi

Nowocześnie, czy klasycznie?

Nowoczesność w tym domu widać w detalach. Architektka zrezygnowała między innymi z wiatrołapu oraz z płytek nad blatem. Ponadczasowe elementy to natomiast dębowy stół w jadalni, granitowy blat w kuchni, klasyczna ceramika w kolorze białym, czy armatura ze stali.

Miłość do nowoczesności możemy zobaczyć między innymi w minimalistycznych meblach, czy oświetleniu. Nowoczesne rozwiązania poprawiające komfort życia na co dzień, to na przykład: rekuperacja, ogrzewanie podłogowe, młynek w zlewie, automatyczne półki, podświetlane wnętrza szaf.

Piękny dom w kolorach ziemi

Kolory ziemi dominują

Na kolory ziemi panował prawdziwy szał w 2020 roku. Wtedy wybuchła pandemia koronawirusa. Właśnie dlatego my jako ludzkość pokochaliśmy wszystko, co wiąże się z naturą. Nie mogliśmy wyjść do lasu, ani pójść na plażę. Zamiast tego zaprosiliśmy kolory natury do swoich wnętrz. Projektantka również.

Dlatego w jej domu możesz zobaczyć beże, turkusy, zielenie, pomarańcze i brązy. Barwy ziemi są kolorem przewodnim. Sprawiają, że cały dom jest spójny. Nadal są modne i pewnie nie zmieni się to jeszcze długo. Widać je na przykład w salonie. Mamy w nim ścianę w kolorze energetycznego pomarańczu. Podsumowując, w tym domu jest pięknie i przytulnie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Dom w kolorach ziemi – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, dom
Projekt wnętrza: Małgorzata Pojęta, pracownia Poma Home
Zdjęcia: Jakub Dziedzic, Wnętrza Kraków
Projektant: Małgorzata Pojęta
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!