Stonowane mieszkanie na Pradze

Stonowane mieszkanie na Pradze

Mieszkanie na Pradze ma 70 m2 i wymagało zmiany układu funkcjonalnego. Tym wnętrzem zajęło się biuro architektury wnętrz Sobkowiak Architektura. Właściciele mieszkania to młodzi ludzie, którym zależało na miejscu do rozwijania pasji, odpoczynku, spotkań z przyjaciółmi i wspólnego gotowania. Dlatego jest tutaj przestronna kuchnia z dużym stołem jadalnianym, który można dodatkowo rozłożyć.

Kuchnia z rozkładanym stołem

Architekci zastali mieszkanie w stanie deweloperskim, co mało im mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Po zmianie układu funkcjonalnego niewielki aneks kuchenny zaproponowany przez dewelopera zamienił się w przestronną kuchnię z dużym, rozkładanym stołem. Warto dodać, że ten mebel był robiony na zamówienie. Stół jest funkcjonalny i jednocześnie prezentuje się lekko. Wybrano wykończenie mebla z forniru orzechowego. Natomiast podłoga jest w trochę ciemniejszej tonacji.

Stonowane mieszkanie na Pradze

Kolory mebli w pozostałych pomieszczeniach

To samo wykończenie z naturalnego forniru z orzecha amerykańskiego, otrzymały zabudowy w salonie, kuchni, sypialni i częściowo w łazienkach. W większości pomieszczeń nie brakuje również elementów utrzymanych w odcieniach szarości. Ładnie uzupełniają całość akcenty w kolorze granatu i butelkowej zieleni. Czasami można w tym mieszkaniu zobaczyć również elementy w kolorze morskim, ale nie ma ich zbyt wiele. Znajduje się on na przykład na fragmencie ściany w kuchni.

W strefie dziennej przy ścianie telewizyjnej znajduje się również fotel w kolorze turkusu. Przy sofie mamy dwa stoliki kawowe z kamiennymi blatami z zielonego marmuru. Skutecznie chronią one przed nudą w pomieszczeniu. Przełamują standardowo wykorzystywaną obecnie w mieszkaniach kolorystykę, czyli czerń, szarość i drewno.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Proste i spokojne wnętrze z kolorowymi akcentami – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, mieszkanie
Projekt: Sobkowiak Architektura
Lokalizacja: Warszawa, Praga
Rok: 2022
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!