Rozmowa z architektem: wywiad z arch. Agnieszką Musiał-Chmielnik

Rozmowa z architektem: wywiad z arch. Agnieszką Musiał-Chmielnik

Zapraszamy na kolejny wywiad z cyklu  'Rozmowy z architektem'. Agnieszka Musiał-Chmielnik, założycielka autorskiej, kameralnej pracowni architektury wnętrz MUSIAŁ STUDIO, Ambasadorka marki Geberit, zdobywała doświadczenie w kilku zagranicznych (Wiedeń, Barcelona) i polskich (Kraków, Wrocław) pracowniach. Była prowadzącą kanału „Wyremontowani” na Youtube i programu „Usterka” telewizji TTV. Prowadzi obecnie kanał „4 ściany z Agnieszką Musiał”, gdzie pokazuje inspiracje wnętrzarskie, realizacje własnych projektów, a także ciekawostki branżowe oraz prowadzi program telewizyjny „Mieszkanie na miarę” na HGTV.

Rozmowa z arch. Agnieszka Musiał-Chmielnik

•  Dlaczego architektura? Co skłoniło Panią do wybrania tej branży, zawodu?

Być może zabrzmi to banalnie, ale od dziecka wiedziałam, że mój zawód będzie związany ze sztuką i architekturą. Od zawsze uwielbiałam malować, rysować oraz przestawiać meble w pokoju. Szybko doszłam do wniosku - co zabawne zważywszy na to, że miałam ok. 10-12 lat, że z malarstwa pewnie ciężko mi będzie wyżyć, więc postawię na architekturę wnętrz, a malarstwo pozostanie moją pasją i odskocznią. Tak też na etapie wczesnoszkolnym byłam mocno nastawiona na edukację artystyczną, która miała mnie doprowadzić na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.

•  Projekt – przełom. Która realizacja nadała rozpędu Pani karierze?

Myślę, że nie było takiego jednego projektu. Odkąd otworzyłam swoją pracownię, a było to po kilkuletnim zdobywaniu doświadczenia w krakowskiej, wiedeńskiej i wrocławskiej pracowni architektury wnętrz, pojawili się klienci ,,sprowadzeni" przez znajomych.  Po kilku realizacjach maszyna sama zaczęła się napędzać i od jednego do drugiego polecenia mnie, pracy nie brakowało. W kontekście dalszej kariery mogę śmiało stwierdzić, że moje działania w mediach sprawiły, że pracownia jest bardziej rozpoznawalna.

•  Credo architekta – jakie zasady towarzyszą Pani w codziennej pracy?

Zawsze jestem po stronie Klienta, co oznacza, że nie mam jednego credo, zasady, którą powielam. Każdy projekt jest inny, wyjątkowy. Słucham Inwestorów, ich potrzeb, chętnie poznaje ich wizję idealnej przestrzeni - zebrane informacje przenoszę do projektu wnętrza. Działam zgodnie ze swoim poczuciem estetyki i wrażliwości, będąc wciąż otwarta na nowe rozwiązania.

•  Najważniejsze cele i plany na przyszłość?

Obecnie jestem w bardzo intensywnym czasie zawodowym, ponieważ pomiędzy pracą nad projektami wnętrz, wizytami na budowie, realizuję drugi sezon programu ,,Mieszkanie na miarę", którego pierwszy sezon jest dostępny na HGTV. Tak więc najbliższe plany są związane z dalszym rozwojem firmy, realizacją kolejnych projektów, a także czynnymi działaniami w mediach.

•  Architektura postpandemiczna - co się zmieni, a co pozostanie niezmienne? Jak koronawirus wpłynie na projektowanie?

W przypadku mojej pracowni oraz Klientów, którzy się do nas zgłaszają, mogę śmiało powiedzieć, że coraz więcej osób znacznie bardziej przywiązuje uwagę do przestrzeni, w której funkcjonuje na co dzień. Oczywiście w dużej mierze związane jest to z trybem pracy home office, tak więc często jedno z pomieszczeń jest dedykowane stricte pod przestrzeń domowego biura. Spędzamy w domu jeszcze więcej czasu niż wcześniej. Niestety nie każdy ma możliwość wyjścia na balkon, czy do ogrodu, tym bardziej mieszkanie, apartament muszą być zaprojektowane ergonomiczne oraz w zgodzie z naszym poczuciem komfortu i estetyki. Myślę, że jest to trend, który pojawił się z początkiem pandemii, ale też taki, który pozostanie z nami na długo.

arch. Agnieszka Musiał-Chmielnik

arch. Agnieszka Musiał-Chmielnik

Zobacz zdjęcia realizacji arch. Agnieszki Musiał-Chmielnik

Pracownia: Musiał Studio

Cykl powstaje we współpracy z OKK! PR

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!