Jaki materiał na blat biurka wybrać?

Jaki materiał na blat biurka wybrać?

Wybierając biurko, zwracamy uwagę na jego design i stopień dopasowania do aranżacji pokoju czy gabinetu. Pięknie prezentujące się meble z litego drewna stanowią atrakcyjny element w każdym wnętrzu. Przy wyborze biurka warto zastanowić się również nad parametrami poszczególnych materiałów, gdyż od nich zależy nie tylko wygląd mebli, ale też ich trwałość, wytrzymałość i funkcjonalność.

Wybór materiału na blat biurka

Producenci mebli biurowych posiadają w swojej ofercie biurka z różnego rodzaju tworzyw. Możemy wybierać wśród produktów drewnianych, fornirowanych, płyt meblowych czy popularnych MDF, a nawet wersje plastikowych lub szklanych blatów. To, jaki materiał na blat biurka powinniśmy wybrać, zależeć będzie od wystroju gabinetu, a także naszych oczekiwań i możliwości finansowych. Poszczególne tworzywa różnią się bowiem nie tylko wyglądem i funkcjonalnością, ale również ceną (JAKI MATERIAŁ NA BLAT | Biurka Motiondesk). Do najpopularniejszych należą jednak biurka z naturalnych materiałów lub ich imitacji.

Blat biurka z płyty meblowej – popularny i tani

Płyty meblowe produkowane ze sprasowanych wiórów drzewnych należą do jednego z najpopularniejszych, ale też najtańszych tworzyw w produkcji meblowej. Powstają z nich zatem także atrakcyjne pod względem cenowym biurka. Popularność produktów z płyt meblowych wynika jednak nie tylko z niskich cen, ale też różnorodności form – laminaty są dostępne m.in. w szerokiej gamie kolorów. Dodatkowo wióry sprasowane z żywicami w bardzo wysokiej temperaturze i pod dużym ciśnieniem nadają meblom wysokiej odporności termicznej i chemicznej. Biurka z płyty meblowej będą zatem idealnym wyborem dla osób, które szukają mebli odpornych, lekkich, łatwych w utrzymaniu w czystości i dostępnych w rozsądnych cenach.

Biurko z MDF – wytrzymałe i estetyczne

Równie popularnym wyborem konsumentów są biurka produkowane z płyt MDF. Materiał o jednolitej budowie jest jednak znacznie trwalszy i wytrzymalszy od płyt meblowych. Łatwy w obróbce i kształtowaniu MDF może przyjąć różne formy i kształty – to właśnie z płyt MDF powstaje najwięcej designerskich biurek o fantazyjnym charakterze. Biurko z MDF zadowoli zatem osoby, które szukają kompromisu między litym drewnem a płytą meblową, zależy im na nietypowej formie, a jednocześnie dobrej cenie.

Ponadczasowe biurko z litego drewna

Meble z litego drewna uchodzą obecnie nie tylko za najbardziej ekologiczne, ale też eleganckie i ponadczasowe. Szlachetne i klasyczne biurka posiadają charakterystyczny zapach i fakturę naturalnego surowca. Oryginalne wzory, które tworzą widoczne sęki i słoje – dla jednych są wadą, a dla innych najważniejszą zaletą mebli z litego drewna. Mało tego drewniane meble biurowe zależnie od ich kształtu czy wielkości wpasowują się we wnętrza każdego stylu, dodając mu klasy i elegancji. Biurko z litego drewna będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na wyposażeniu trwałym i wytrzymałym – drewno jest bowiem bardzo odporne, a przy tym poddaje się renowacji – a także wysoce atrakcyjnym.

Artykuł zewnętrzny

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!