Wnętrze lodziarni Wafle Lizać w Warszawie

Wnętrze lodziarni Wafle Lizać w Warszawie

Warszawska lodziarnia Wafle Lizać przy ul. Książkowej 16 to miejsce, którego powstało z rodzinnych tradycji, gdzie produkty najwyższej jakości serwowane są w znakomicie dopracowanym wnętrzu.

Wewnątrz i na zewnątrz

Właścicielkami lokalu są dwie siostry. Zależało im na tym, by serwowane w nim lody nie tylko świetnie smakowały, ale i oryginalnie wyglądały. W menu nie zabrakło też pyszności dla… czworonogów. A tych raczej wśród gości nie zabraknie – w końcu lodziarnia jest usytuowana wśród zabudowy wielorodzinnej, w miejscu idealnie nadającym się na rodzinne spacery (także z pupilami). Takie miejsce musiało przyciągać nie tylko samym wnętrzem, ale również identyfikacją wizualną i atrakcyjną oprawą graficzną. Właśnie o te elementy zadbały architektki z Pigalopus Studio.

Wnętrze lodziarni Wafle Lizać w Warszawie

Dominujący wzór

Głównym motywem we wnętrzu jest kratka jednoznacznie kojarząca się z wafelkiem do lodów. Wzór ten pojawia się na białych kafelkach na ścianie tuż za ladą i wzorze podłogi (tym razem w formie czystej bieli w towarzystwie czarnych kropek), a podkreśla go kontrastowa fuga. Każdy smak lodów to nieco inny kolor, zatem w Wafle Lizać nie mogło zabraknąć radosnych, wyrazistych barw. Na jasnym tle szczególnie wyróżnia się różowa terakotowa lada, korespondująca ze ścianami zaplecza. Wnętrze oświetlają okrągłe lampy w różnych rozmiarach.

Wnętrze lodziarni Wafle Lizać w Warszawie

Powtarzający się motyw

W lodziarni, poza wspomnianą kratką, powtarza się jeszcze jeden motyw – uśmiechnięta buźka. To właśnie jej kształt mają neon za ladą oraz grafiki w witrynach okiennych. Uśmiech pojawia się też w logotypie lodziarni i na pokrytym holograficzną folią kole fortuny, którym może zakręcić każdy, kto ma problem z wyborem swojego ulubionego smaku lodów i chce zdać się na ślepy los.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza lodziarni

Lodziarnia Wafle Lizać – metryczka projektu

Typ realizacji: wnętrze części sprzedażowej, projekt identyfikacji wizualnej, aranżacja graficzna okien wewnętrznych
Pracownia: Pigalopus
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Migdał Studio
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!