Odnowione wnętrza BiK Warsaw Office

Odnowione wnętrza BiK Warsaw Office

Czas pracy zdalnej był dla wielu firm okazją do dokonania zmian we wnętrzach swoich biur. Za jedną z takich metamorfoz stali architekci z pracowni Górnik Architects w Sosnowcu. Zobaczcie efekt.

Funkcjonalnie i ekologicznie

Wybór padł na minimalistyczne biuro typu open space, które sprzyja integracji międzyzespołowej i ułatwia komunikację. Podział na strefy pozwolił uporządkować samą przestrzeń i uczynić ją bardziej funkcjonalną. Do maksymalnego zwiększenia komfortu pracy przyczyniło się z kolei wiele ergonomicznych rozwiązań, a także elementy designu biofilnego.

Odnowione wnętrza BiK Warsaw Office

Pierwszorzędna organizacja

W otwartej przestrzeni wszystko jest perfekcyjnie zorganizowane. Miejsca spotkań doświetlają przeszklone ściany, a mobilne parawany czekają w gotowości, gdyby potrzeba było więcej prywatności. Rzędy biurek uzupełnia zabudowana ściana z pojemnymi szafkami. We wnękach zabudowy umieszczono także wygodne siedziska, które zachęcają do chwili relaksu. To zresztą niejedyne miejsce, które pozwala na chwilę oderwać się od pracy. Architekci pomyśleli też o stworzeniu strefy relaksu połączonej z otwartą kuchnią. Można tu wypić kawę, spokojnie porozmawiać, a nawet zagrać w piłkarzyki. Wszystko zostało dokładnie zaplanowane.

Przypadkowe nie są też zestawienia kolorów mebli, designerskich dodatków i ścian. Dynamiczny żółty i pomarańczowy pobudzają kreatywność, biele, szarości i metaliczne odcienie wpływają na efektywność, beże wprowadzają do pomieszczeń spokój, natomiast błękity i granaty podkreślają profesjonalizm.

Odnowione wnętrza BiK Warsaw Office

Strefa natury

Niezwykle istotnym elementem tej aranżacji jest zieleń. Rośliny doniczkowe znajdują się na biurkach, tworząc naturalne parawany. Zostały również wkomponowane w ściany, a nawet umieszczone nad oświetleniem na suficie.  Jest jeszcze aspekt praktyczny: ich obecność poprawia koncentrację, polepsza jakość powietrza, ale i przyczynia się do poprawy samopoczucia. Bliskość natury uwidacznia się też w wykorzystanych strukturach i fakturach.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza przestrzeni biurowej

Przestrzeń biurowa BiK Warsaw Office – metryczka projektu

Typ realizacji: renowacja wnętrza powierzchni biurowej
Pracownia: Górnik Architects
Realizacja: 2021
Zdjęcia/Źródło: Górnik Architects
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!